AktualnościKrajobraz przed Górnikiem, czyli w prasie o Jadze

Krajobraz przed Górnikiem, czyli w prasie o Jadze

W piątkowej prasie w kontekście Jagiellonii media piszą o meczu z Górnikiem Zabrze. Jest również poruszony temat naszych trampkarzy, którzy zaczynają sezon.

Gazeta Współczesna
Chcą wrócić na zwycięską ścieżkę. – Nastroje w białostockim zespole, przed starciem z zabrzanami, są stonowane. Być może styl gry podopiecznych Ireneusza Mamrota nie jest najgorszy, ale bilans punktowy po czterech spotkaniach wypada poniżej oczekiwań. Z dwóch ostatnich wyjazdów – do Lubina i Gdańska – Jaga zdołała przywieźć dwa oczka. W stolicy Podlasia zdają sobie sprawę, że mogło być lepiej. O ile remis 1:1 na Pomorzu, terenie bardzo niewygodnym dla piłkarzy, trzeba przyjąć z szacunkiem, o tyle podział punktów (2:2) w konfrontacji z Zagłębiem pozostawił spory niedosyt. – Na pewno tych punktów mogło być trochę więcej, aczkolwiek myślę, że nasza gra wygląda dobrze. Zwłaszcza szkoda tego meczu w Lubinie, gdzie wydawało się, że zwycięstwo mamy już na wyciągnięcie ręki, ale stało się inaczej – przyznaje napastnik Jagiellonii, Bartosz Bida.

Trampkarze Jagi na start. – Meczem u siebie z Polonią Warszawa rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 rozpocznie Jagiellonia. Od roku trenerem jagiellończyków z rocznika 2005 jest były zawodnik białostockiego klubu Hermes, a pomaga mu Łukasz Tupalski. – Wydaje mi się, że jesteśmy dobrze przygotowani. Byliśmy na zgrupowaniu w Ełku, rozegraliśmy kilka sparingów z wymagającymi zespołami – opowiada Hermes. – Ale oczywiście wszystko okaże się podczas rozgrywek.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00