AktualnościAP Jagiellonia 2007 druga w Brzegu Dolnym

AP Jagiellonia 2007 druga w Brzegu Dolnym

Drużyna AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2007 zajęła drugie miejsce w turnieju Mico Cup, który odbył się w Brzegu Dolnym. Od podopiecznych Rafała Muczyńskiego i Andrzeja Kurzyny minimalnie lepsza okazała się jedynie Legia Warszawa.

– Za nami solidnie obsadzony turniej, w którym uczestniczyły m.in. akademie z grupy Big 6. Bardzo cieszyliśmy się z tego wyjazdu, ponieważ nie graliśmy dawno z mocnymi rywalami, a w Brzegu Dolnym nie było łatwych meczów.  Graliśmy systemem każdy z każdym po 25 minut – opowiadał trener Rafał Muczyński.

– Pierwszego dnia poza meczem otwarcia nasza gra wyglądała tak, jak zakładaliśmy sobie przed turniejem. Mimo porażki z Zagłębiem graliśmy bardzo dobrze. Potrafiliśmy się również podnieść w meczu z Akademią Reissa, gdzie po 8 minutach przegrywaliśmy 0:2. Drugiego dnia czekało nas trudniejsze zadanie, ponieważ przed nami były mecze ze Śląskiem, Lechem, faworyzowaną Legią i gospodarzem turnieju. Z pierwszymi trzema ekipami wygraliśmy, nie tracąc bramki. Duża w tym zasługa była bramkarzy – Kożuchowskiego i Bobiera – kontynuował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Na koniec zostało nam spotkanie z AP Brzeg Dolny, która osiągała dobre wyniki w tym turnieju. W tym samym czasie na boisku obok Legia rywalizowała z kolegami z Poznania. Aby wygrać cały turniej, potrzebowaliśmy zwycięstwa i musieliśmy liczyć na potknięcie Legii. Oba mecze zakończyły się jednak remisami i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce z dorobkiem 20 punktów – dodał opiekun młodych Jagiellończyków.

– Najlepszym zawodnikiem został wybrany nasz kapitan Jakub Jaroszuk, na którym opierała się gra naszego zespołu – zakończył trener Muczyński.

Wyniki AP Jagiellonia 2007 na turnieju Mico Cup w Brzegu Dolnym:

Dzień pierwszy:
AP Jagiellonia Białystok – FC Academy Wrocław 0:0
AP Jagiellonia Białystok – Akademia Piłkarska Reissa Poznań 3:2 (Mazurek, Tupalski, Bołtuć)
AP Jagiellonia Białystok – Łużyce Lubań 5:0 (Lange, Pietuszewski, Mazurek, Pankiewicz, Jaroszuk)
AP Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 2:0 (Pietuszewski, Jaroszuk)
AP Jagiellonia Białystok – KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (Jaroszuk)

Dzień drugi:
AP Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 1:0 (Kobeszko)
AP Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 2:0 (Mazurek, Bołtuć)
AP Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 1:0 (Jaroszuk)
AP Jagiellonia Białystok – AP Brzeg Dolny 1:1 (Mazurek)

AP Jagiellonia: Kożuchowski Konrad, Bobier Michał, Kuczyński Maciej, Danilewicz Damian, Czajkowski Karol, Lange Mateusz, Jaroszuk Jakub, Mazurek Bartosz, Pankiewicz Olaf, Pietuszewski Oskar, Sokołowski Alex, Tupalski Borys, Kobeszko Janusz, Bołtuć Jakub.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00