AktualnościCLJ: Bez bramek w Zabrzu

CLJ: Bez bramek w Zabrzu

Juniorzy starsi Jagiellonii Białystok zremisowali na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze 0:0 w niedzielnym spotkaniu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów.

– Na pewno po ostatniej porażce ze Śląskiem cieszy to, że tym razem udało się zagrać na zero z tyłu. Niemniej jednak jechaliśmy do Zabrza z zamiarem zwycięstwa, a to nam się nie udało – opowiadał trener Krzysztof Zalewski.

– Mieliśmy swoje szanse na strzelenie zwycięskiego gola. Miał je przede wszystkim Krzysiek Toporkiewicz, który w pierwszej połowie uderzył z rzutu wolnego w słupek bramki przeciwnika, a w drugiej nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Nie grało nam się jednak łatwo w ofensywie ze względu na to, że graliśmy na przeciętnym, grząskim boisku – zaznaczał szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Na plus należy zaliczyć naszą grę w defensywie. Mimo niskiej pozycji w tabeli Gwarek ma trzy indywidualności, które są w stanie przesądzić o losach spotkania, a my jednak potrafiliśmy tych zawodników zatrzymać. Ustrzegliśmy się prostych błędów i udało nam się zachować zero z tyłu. Szkoda jednak tego, że nie udało nam się wygrać, bo taki był nasz cel – dodawał opiekun młodych Jagiellończyków.

– Pozostały nam jeszcze dwa mecze u siebie w tej rundzie, skupiamy się jednak tylko na najbliższym spotkaniu z Wisłą Kraków, w którym postaramy się przerwać naszą serię meczów bez zwycięstwa – podsumował trener Zalewski.

Jesienią młodzi Jagiellończycy rozegrają jeszcze dwa mecze – oba przy Elewatorskiej. Ich rywalami będą kolejno Wisła Kraków oraz Lechia Gdańsk.

Centralna Liga Juniorów (2002) – 14. kolejka:
Gwarek Zabrze – Jagiellonia Białystok (2002) 0:0

Jagiellonia: Dziekoński – Żarejko, Mazur, Żukowski, Murawski – Orpik (11′ Musiolik, 81′ Masłowski), Osipiuk – Karpiński, Włodarczyk (60′ Zyśk), Jarosz (70′ Kapica) – Toporkiewicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00