AktualnościMłodziczki i Orliczki: Liga w pełni

Młodziczki i Orliczki: Liga w pełni

Dużo pracy w dwa minione weekendy miały młode adeptki AP Jagiellonia Białystok. Podopieczne Diany Czerskiej-Kurek i Eweliny Zaczeniuk kontynuowały rozgrywki w Lidze Młodziczek i Orliczek.

W sobotę 28 września młodziczki AP Jagiellonia zmierzyły się z MOSiR-em Łomża oraz Fortami Piątnica, z kolei orliczki Jagi dzień później, turniejem w Bielsku Podlaskim, zainaugurowały rywalizację w Lidze Orliczek.

Oto, jak zmagania swoich podopiecznych relacjonowała trener Diana Czerska-Kurek:

28 września żółto-czerwone Młodziczki rywalizowały z bardzo mocną drużyną Łomży, która do tej pory nie zanotowała żadnej porażki i tym razem pewnie wygrała 5:0. W drugim meczu potwierdziła się zasada, iż niewykorzystane sytuacje lubię się mścić. Po dwóch golach Agaty Gołub białostoczanki musiały pogodzić się z wynikiem końcowym 2:3 na korzyść drużyny z Piątnicy.

29 września nasze Orliczki wystąpiły w pierwszym turnieju ligowym, który odbył się w Bielsku Podlaskim. W pierwszym meczu zawodniczki AP Jagiellonia pewnie pokonały koleżanki z Ekosportu Białystok wygrywając wysoko 1:6, futbolówkę w siatce umieściły: Stalenczyk Zofia, Kowalewska Zofia, Kurek Pola, Krywoszej Nadia (2), Pochomczyk Anna.

W kolejnym meczu żółto-czerwone podejmowały KS Włókniarz Białystok. Pomimo wyrównanej walki mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść naszych rywalek. Bramkę dla naszego zespołu zdobyła Zofia Stalenczyk.

Spotkanie z MOSiR-em Bielsk Podlaski zakończyło się pewnym zwycięstwem adeptek AP Jagiellonia 4:0. Bramkami podzieliły się Pola Kurek i Zofia Stalenczyk, obie strzelając po dwa gole.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu białostoczanki zmierzyły się z drużyną Fortów Piątnica. Zuzanna Gieros zanotowała drugie spotkanie bez straty bramki w tym dniu, nasza drużyna wygrała 3:0, zaś gole zdobyły Nadia Krywoszej oraz Zofia Kowalewska (2).”

W ostatnią sobotę i niedzielę nasze orliczki tym razem udały się do Piątnicy, z kolei jagiellońskie młodziczki kontynuowały swoje rozgrywki w klubowym ośrodku treningowym przy Elewatorskiej.

Miniony weekend przyniósł wiele piłkarskich emocji. W sobotę 5 października na obiekcie w Piątnicy rywalizowały Orliczki, które były o krok od kompletu punktów. Nasze zawodniczki ustąpiły jedynie KS Włókniarzow Białystok przegrywając po bardzo wyrównanym meczu 2:1. Piękną bramkę z dystansu zdobyła Nadia Krywoszej. Dużo wrażeń dostarczyło również spotkanie z Ekosportem Białystok, który zawodniczki z Elewatroskiej wygrały 2:3, hattrickiem pochwalić się mogła Nadia Krywoszej. W ostatnim meczu sobotnich zmagań Jagiellonia pewnie wygrała z Fortami 2:0, tym razem oprócz Nadii Krywoszej bramkę zdobyła również Pola Kurek.

W piękne słoneczne niedzielne popołudnie 6 października wystąpiliśmy w roli gospodarza turnieju Młodziczek. Na obiekcie przy Elewatorskiej nie zabrakło kibiców i pięknego dopingu, jednak przede wszystkim sportowej rywalizacji. Nasze adeptki podejmowały trzy drużyny, z których dwie to ścisła czołówka tabeli. W pierwszym meczu zawodniczki AP Jagiellonia zmierzyły się z pierwszą drużyną Ekosportu, która udowodniła, że zdobyte do tej pory punkty to nie przypadek, wygrywając pewnie 5:0.

W drugim meczu gospodynie nie były już takie gościnne pokonując drugą drużynę Ekosportu 7:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyły: Kurek (3), Markow, Gołub (2), Pochomczyk.

Ostatnie spotkanie trzymało w napięciu aż do końcowego gwizdka sędziego. Waleczne dziewczyny z Białegostoku nie chciały łatwo ustąpić liderowi Akademii 2012 Suwałki i przez długi czas utrzymywały korzystny dla siebie wynik 2:1 po pięknych bramkach Agaty Gołub. Niestety po stracie bramki na 2:2 popełniły błąd, który skutecznie wykorzystały przeciwniczki. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.”

Ostatnie wyniki drużyn AP Jagiellonia:

Liga Młodziczek:

AP Jagiellonia Białystok – MOSiR Łomża 0:5
AP Jagiellonia Białystok – Forty Piątnica 2:3 (Gołub x2)

AP Jagiellonia Białystok – APD Ekosport Białystok 0:5
AP Jagiellonia Białystok – APD Ekosport II Białystok 7:0
AP Jagiellonia Białystok – Akademia 2012 Suwałki 2:3 (Gołub x2)

Liga Orliczek:

AP Jagiellonia Białystok – APD Ekosport Białystok 6:1 (Stalenczyk, Kowalewska, Kurek, Krywoszej x2, Pochomczyk)
AP Jagiellonia Białystok – Włókniarz Białystok 1:3 (Stalenczyk)
AP Jagiellonia Białystok – MOSiR Bielsk Podlaski 4:0 (Kurek x2, Stalenczyk x2)
AP Jagiellonia Białystok – Forty Piątnica 3:0 (Krywoszej, Kowalewska x2)

AP Jagiellonia Białystok – Włókniarz Białystok 1:2 (Krywoszej)
AP Jagiellonia Białystok – APD Ekosport Białystok 3:2 (Krywoszej x3)
AP Jagiellonia Białystok – Forty Piątnica 2:0 (Krywoszej, Kurek)

Składy drużyn AP Jagiellonia:

Młodziczki:
Agata Gołub, Klara Wyrzykowska, Anna Pochomczyk, Zofia Stalenczyk, Zuzanna Gieros, Emilia Dawdo, Zofia Markow, Dominika Gowgiel, Julia Mieczkowska, Amelia Bargłowska, Maria Charkiewicz, Pola Kurek, Klaudia Jurgielewicz.

Orliczki:
Nadia Krywoszej, Zofia Kowalewska, Kornalia Kraśnicka, Dominika Żyłkiewicz Amelia Puchlik, Zofia Stalenczyk, Zuzanna Gieros, Emilia Dawdo, Zofia Markow, Pola Kurek, Anna Pochomczyk.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00