AktualnościEl. Euro U-21: Polska lepsza od Serbii. Asysta Klimali

El. Euro U-21: Polska lepsza od Serbii. Asysta Klimali

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała w Łodzi z Serbią 1:0 we wtorkowym meczu eliminacji do Euro U-21. Asystę przy zwycięskiej bramce zaliczył napastnik Jagiellonii, Patryk Klimala.

Patryk Klimala ponownie wyszedł w podstawowym składzie Biało-Czerwonych i był bardzo bliski strzelenia gola. W pierwszej części gry w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił tylko w słupek, z kolei już po przerwie posłał piłkę do siatki rywali, ale zdaniem sędziów był na spalonym. W 79. minucie gry nasz napastnik dobrym podaniem obsłużył za to Mateusza Bogusza, a ten strzelił zwycięskiego gola dla drużyny Czesława Michniewicza.

Klimala rozegrał w tym spotkaniu 90 minut, został ukarany żółtą kartką i zmieniony już w doliczonym czasie gry przez Pawła Tomczyka. Drugi z Żółto-Czerwonych, Bartosz Bida, spędził cały mecz na ławce rezerwowych.