AktualnościWójcicki: Jesteśmy żądni rewanżu za porażkę w Pucharze Polski

Wójcicki: Jesteśmy żądni rewanżu za porażkę w Pucharze Polski

– Każdy mecz jest inny. Przed meczem można mówić wiele, ale potem i tak boisko wszystko weryfikuje. Musimy podejść jak najbardziej skoncentrowani do tego spotkania, wystrzegać się głupich błędów i kreować jak najwięcej sytuacji. Musimy skupić się na sobie, swoich mocnych stronach i uwypuklić je w tym meczu, bo mamy bardzo dobry zespół i trzeba to pokazać to na boisku. Trzy punkty muszą zostać w Białymstoku, bo są one nam jutro bardzo potrzebne, abyśmy mogli poprawić naszą sytuację w tabeli – mówił przed meczem z Cracovią Jakub Wójcicki.

– Wrzesień był dla nas bardzo słaby pod względem punktowym, bo jeśli chodzi o styl gry, to moim zdaniem wielokrotnie w tych meczach zasługiwaliśmy na dużo więcej. To było widać na boisku. Stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji od rywali, a traciliśmy nieprawdopodobne bramki. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby już nie było tych dziwnych zbiegów okoliczności na naszą niekorzyść. Cracovia to dobry zespół, przeciwko któremu nie możemy prowokować głupich sytuacji – dodawał prawy obrońca Jagi.

Żółto-Czerwoni już raz zmierzyli się z Pasami w tym sezonie. Mecz 1/32 finału Pucharu Polski, w którym nie brakowało zmian personalnych, zakończył się wygraną Cracovii 4:2. – Każdy pracuje i walczy o swoją szansę. Taki mecz pucharowy pozwala trenerowi sprawdzać różne warianty. Na pewno żałujemy, że nasza przygoda w pucharze była tak krótka, bo pamiętając ostatni sezon, mieliśmy zupełnie inne oczekiwania względem tych rozgrywek. Awansowaliśmy wówczas aż do finału na Stadionie Narodowym, gdzie wprawdzie przegraliśmy, ale sama gra na tym obiekcie była dla nas dużym przeżyciem. Jesteśmy żądni rewanżu, bo uważam, że mamy naprawdę dobry zespół, który stać na dużo więcej niż zaprezentowaliśmy we wrześniu – zaznaczał Wójcicki. 

W ostatnich spotkaniach gra Jagiellonii wyglądała lepiej od jej wyników. – Skuteczność jest bolączką całej ligi, nie tylko naszą. Mamy bardzo dobrych jakościowo zawodników w ofensywie i moim zdaniem jest to kwestia czasu, kiedy oni zaczną wykorzystywać więcej tych sytuacji, tak jak miało to miejsce choćby w przypadku Juana Camary. Wcześniej Jesus ciągnął nasz wózek, teraz Patryk jest również w bardzo dobrej formie. Mam nadzieję, że od meczu z Cracovią wszyscy będziemy mieli eksplozję naszej formy i do kolejnej przerwy reprezentacyjnej będziemy prezentować się dobrze zarówno pod względem gry, jak i wyników – nie ukrywał doświadczony defensor.

Jednym z najlepszych piłkarzy Jagi w ostatnich kolejkach był Patryk Klimala, który też potwierdził swoją świetną dyspozycję w meczach młodzieżówki. – Widać, że forma Patryka jest od dłuższego czasu na krzywej wznoszącej. On sam musi jednak ciężko pracować i pozostawać pokornym, bo jest to materiał na bardzo dobrego zawodnika. Widać, że jest skupiony na pracy i rozwoju, a to się przekłada na jego dyspozycję i postawę w meczach Jagiellonii. Cieszymy się, że Patryk jest w dobrej formie i musimy próbować, aby więcej zawodników dostosowało się do niego poziomem. Jak to wszystko zagra, to damy kibicom wiele pozytywnych emocji – analizował 31-letni zawodnik.

W sobotę wieczorem Kuba zmierzy się ze swoim byłym zespołem. – Skupiam się jak na kolejnym przeciwniku. W Cracovii spędziłem bardzo fajne 2,5 roku, ale do tego meczu podchodzę, jak do każdego innego. Skupiam się na swojej robocie i na tym, abyśmy całym zespołem zaprezentowali się jak najlepiej w defensywie – zakończył Wójcicki. 

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00