AktualnościLWM: Dobra seria AP Jagiellonia 2008

LWM: Dobra seria AP Jagiellonia 2008

Dobrą serię w Lidze Wojewódzkiej Młodzików zaliczyła ostatnio nasza drużyna AP Jagiellonia 2008. Podopieczni Tomasza Walukiewicza i Krzysztofa Janowicza zaliczyli trzy wygrane z rzędu, dzięki czemu awansowali do górnej połowy tabeli.

Liga Wojewódzka Młodzików (2007):

7. kolejka:
F MOSP Białystok – AP Jagiellonia Białystok (2008) 0:3

Komentarz trenera: Czasami trudno wywiązać się z roli faworyta. Takie mecze często mają jakąś dramaturgię do strzelonej pierwszej bramki. I tak było również tym razem.  Po strzelonej bramce nasza przewaga nie podlegała dyskusji.

8. kolejka:
AP Jagiellonia Białystok – AP Wigry Suwałki 1:0

Komentarz trenera: W końcu rozegraliśmy mecz z rówieśnikami.  Wg mnie nie podlegało żadnej dyskusji, która drużyna była lepsza. Mieliśmy sporo sytuacji podbramkowych, grając wysokim pressingiem, z którym przeciwnik nie był w stanie sobie poradzić.  Naszą bolączką jest natomiast skuteczność i strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Ale na pewno trzeba pochwalić obie drużyny za to, że chciały grać w piłkę.

9. kolejka:
AP Talent Białystok – AP Jagiellonia Białystok 0:1

Komentarz trenera: Nasze mecze ze starszymi kolegami z Talentu zawsze były zacięte. Nie inaczej wyglądało to tym razem. Podczas tego meczu kontynuowaliśmy sposób naszej gry, choć akurat niektórzy nasi chłopcy mieli trochę słabszy dzień i nie wyglądało to tak, jakbyśmy chcieli. Mamy jednak w drużynie chłopaków, którzy od pewnego czasu nie schodzą poniżej odpowiedniego poziomu i to pozwoliło nam wygrać kolejny mecz.

AP Jagiellonia: Tymoteusz Artemiuk, Aleksander Bobowski, Dawid Chilmon, Jakub Gałaszewski, Mateusz Jabłoński, Oliwier Kułakowski, Cezary Kuprianowicz, Jakub Łaszczewski, Wiktor Majstrowicz, Damian Miłosiewicz, Mateusz Pasiecznik, Patryk Roszko, Dawid Sakowicz, Arkadiusz Sidz, Krzysztof Świniarski, Błażej Zaniewski.

– Zostały nam w lidze jeszcze trzy bardzo ciekawe mecze, w tym z naszymi kolegami z rocznika 2007, którzy zdecydowanie wygrają tę ligę, gromiąc poszczególnych rywali. Mimo, że pod względem fizycznym stoimy na straconej pozycji, to nasze mecze zawsze były ciekawe piłkarsko i zapewne tak będzie i tym razem – dodawał trener Tomasz Walukiewicz.

– Nas, trenerów, przede wszystkim cieszy sposób, w jaki rozgrywamy większość swoich spotkań w tej lidze. Nie boimy się pojedynków, czy też rozgrywać piłki przez wszystkie formacje. Gramy w lidze wojewódzkiej z najlepszymi zespołami rocznika 2007 i oprócz pierwszego meczu, który zagraliśmy fatalnie, nie przypominam sobie meczu, w którym przeciwnik zdominowałby nas umiejętnościami czysto piłkarskimi. Upór i konsekwencja poszczególnych zawodników, którzy chcą się rozwijać na boisku bez względu na wynik jest godna podziwu – tłumaczył szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

– Chłopcy mają również dodatkowy bodziec, ponieważ powoli tworzy się reprezentacja naszego województwa w tym roczniku i zostaną oni obiektywnie ocenieni przez trenerów reprezentacji. Jako trenerzy jesteśmy jednak pewni, że nasi jagiellońscy chłopcy będą siłą napędową tego zespołu – podsumował trener Walukiewicz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00