AktualnościIV Liga: Rezerwy zagrają z KS Michałowo

IV Liga: Rezerwy zagrają z KS Michałowo

Rezerwy Jagiellonii Białystok od drugiej kolejki nieprzerwanie prowadzą w tabeli podlaskiej IV Ligi. W niedzielę Żółto-Czerwoni postarają się umocnić na fotelu lidera w wyjazdowym spotkaniu z KS Michałowo.

Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego mają trzy punkty przewagi nad drugim Turem Bielsk Podlaski, pięć nad trzecią Wissą Szczuczyn oraz sześć nad czwartym Sokołem Sokółka. W miniony weekend wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny Żółto-Czerwoni rozbili na własnym boisku Cresovię Siemiatycze 8:0.

– Odnieśliśmy zwycięstwo i zaprezentowaliśmy dobrą grę, przez co przeciwnik był dzisiaj bez szans. Chwała jednak rywalom, że walczyli do ostatniego gwizdka. Czasami zdarzają się takie mecze, aczkolwiek musimy pamiętać, że w innych spotkaniach miewaliśmy problemy, dlatego trzeba przez cały czas pracować nad sobą, a dokładniej nad koncentracją i zaangażowaniem w takich meczach – mówił po ostatnim zwycięstwie trener Wojciech Kobeszko.

W niedzielę w Michałowie Jagiellończykom będzie z pewnością dużo trudniej. Ze względu na mecz PKO Ekstraklasy z Wisłą Płock, szkoleniowiec rezerw Jagi na pewno nie będzie mógł skorzystać z żadnego z zawodników powołanych do meczowej dwudziestki przez Ireneusza Mamrota. To oznacza, że jego pole manewru będzie zdecydowanie mniejsze.

A rywal z kolei jest jedną z solidniejszych drużyn podlaskiej IV Ligi. KS Michałowo w jedenastu spotkaniach zdobył 18 punktów, dzięki czemu w tabeli zajmuje szóste miejsce. Co ważniejsze jednak, zespół z Michałowa jest bardzo mocny na własnym terenie, gdzie wygrał dotąd aż pięć z sześciu rozegranych meczów. To sprawia, że w niedzielę Żółto-Czerwoni na pewno nie mogą liczyć na łatwe trzy punkty.

Niedzielny mecz 12. kolejki podlaskiej IV Ligi KS Michałowo – Jagiellonia II Białystok rozpocznie się o godzinie 14:00. O wyniku będziemy w miarę możliwości informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00