AktualnościIV Liga: Przypieczętować mistrzostwo jesieni

IV Liga: Przypieczętować mistrzostwo jesieni

W niedzielne popołudnie rezerwy Jagiellonii Białystok staną przed szansą zapewnienia sobie mistrzostwa jesieni w podlaskiej IV Lidze. W meczu 14. kolejki Żółto-Czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Krypnianką Krypno.

Jedenaście zwycięstw, remis i porażka – podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego potwierdzają z każdą kolejką, że są głównym faworytem do awansu do III ligi. Żółto-Czerwoni, którzy prowadzą z przewagą trzech punktów nad drugim Turem Bielsk Podlaski, w ostatnim swoim spotkaniu rozbili solidnego Sokoła 1946 Sokółka aż 9:1.

– To był jeden z naszych lepszych meczów do tej pory. Z pierwszej drużyny zagrali jedynie Horin i Gostomski, więc musieliśmy radzić sobie naszymi zawodnikami i trzeba im oddać, bo zagrali bardzo dobry mecz. Wynik wynikiem, ale zaprezentowaliśmy dobrą organizację gry i zaangażowanie. Nie mieliśmy słabych punktów i każdy robił to, co należy na boisku. Życzyłbym sobie takiego podejścia w każdym meczu. Gratulacje dla zawodników za nasze zasłużone, wysokie zwycięstwo – mówił po tym zwycięstwie trener Wojciech Kobeszko.

Najbliższy przeciwnik Jagi, Krypnianka Krypno, jest typowym średniakiem IV Ligi, który w ligowej tabeli zajmuje dziesiąte miejsce. Drużyna z Krypna Kościelnego nie ma ostatnio dobrej passy, bowiem zanotowała trzy porażki z rzędu, i z pewnością nie będzie faworytem niedzielnej konfrontacji.

Niedzielny mecz 14. kolejki podlaskiej IV Ligi Krypnianka Krypno – Jagiellonia II Białystok rozpocznie się o godzinie 13:00. O wyniku będziemy w miarę możliwości informować na bieżąco na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi. Zapraszamy.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00