AktualnościZagrają u mistrza, czyli w prasie o Jadze

Zagrają u mistrza, czyli w prasie o Jadze

W piątkowej prasie na pierwszy plan wysuwa się zapowiedź meczu z Piastem Gliwice. Jaga zagra o punkty na stadionie mistrza.

Super Express
Największe skarby Jagiellonii. – Na Podlasiu nigdy nie brakowało talentów, zawsze dobrze pracowano tam z młodzieżą. W ubiegłym roku „Jaga” została mistrzem Polski juniorów młodszych. W seniorskiej kadrze jest już czterech graczy z tej ekipy. Jednak ostatnio na największą nadzieję Jagiellonii wyrasta napastnik Patryk Klimala (21 l.), który pochodzi z Dolnego Śląska. „Super Express” prezentuje największe w naszej ocenie skarby Jagiellonii. Czy pójdą w ślady Tomasza Frankowskiego czy Marka Citki i wyrosną na gwiazdy polskiej piłki? (…) Wprawdzie w Ekstraklasie Patryk Klimala zadebiutował przed trzema laty, ale (…) dopiero w obecnych rozgrywkach zapracował na miano odkrycia. Przebojem wdarł się do pierwszego składu młodzieżowej reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza. (…) Do Białegostoku Bartosz Bida (18 l.) trafił przed czterema laty. (…) Na inaugurację ligi „kręcił” w Gdyni piłkarzami Arki. W debiucie zapisał się w historii: strzelił premierowego gola sezonu 2019/20.

Kurier Poranny
Jaga chce wygrać w Gliwicach. – W piątek piłkarze Jagiellonii Białystok zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Żółto-Czerwoni po wygranej u siebie nad ŁKS Łódź (2:0) znów są w ścisłej czołówce i chcą utrzymać się w niej na dłużej. Z kolei gliwiczanie będą bronić miejsca na podium. (…) Ireneusz Mamrot podkreśla, że dla losów piątkowego meczu kluczowa będzie dyscyplina taktyczna. – Piast jest bardzo zdyscyplinowany na boisku. Oni wiedzą, kiedy należy przyspieszyć, a kiedy przystopować. Mam wrażenie, że po wywalczeniu mistrzostwa drużyna nabrała pewności siebie, a jednocześnie nie ciąży na nich jakaś olbrzymia presja. Jeżeli chcemy ugrać jakiekolwiek punkty, to sami musimy być zdyscyplinowani taktycznie. Takiego właśnie meczu się spodziewam – tłumaczy 48-letni szkoleniowiec.

Gazeta Wyborcza
Jaga gra z mistrzem. – Piłkarze Jagiellonii Białystok zagrają w piątek (godz. 20.30) w Gliwicach z Piastem. Starcie z mistrzem Polski będzie ostatnim pojedynkiem białostoczan w pierwszej rundzie Ekstraklasy. To, że w piątek odbędzie się ostatnie spotkanie pierwszej rundy, nie oznacza, że zaraz po nim zawodnicy udadzą się na urlopy. Co prawda będzie chwila przerwy na mecze reprezentacji, ale później zostanie rozegranych jeszcze pięć pojedynków z rundy rewanżowej. W pierwszej części sezonu piłkarze Jagiellonii przeżywali różne momenty. Z jednej strony były chociażby trzy wygrane z rzędu, ale z drugiej zdarzyła się też seria czterech kolejnych konfrontacji bez zwycięstwa.

Sport
Fornalik komplementuje Jagiellonię. – W składzie Jagiellonii zabraknie pauzującego za żółte kartki Tarasa Romanczuka, ale ofensywa gości wzbudza największe zainteresowanie sztabu szkoleniowego gliwiczan. – To dobra drużyna o dużym potencjale ofensywnym. Dwaj napastnicy – Patryk Klimala oraz Jesus Imaz mają łącznie kilkanaście bramek na swoim koncie. Do tego są zawodnicy, którzy asystują i bardzo dobrze rozgrywają piłkę, więc musimy być mocno skoncentrowani i rozegrać niezły mecz, żeby zgarnąć trzy punkty – mówi trener Fornalik, który podobnie jak kapitan Gerard Badia jesienią nie za bardzo koncentruje się na układzie tabeli ekstraklasy. – Nas na ten moment interesuje gromadzenie punktów, bo to jest najważniejsze w kontekście znalezienia się w pierwszej ósemce. To jest ten nasz cel podstawowy – dodaje Fornalik.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00