AktualnościCLJ: O spokojną zimę

CLJ: O spokojną zimę

Jesienią juniorom starszym Jagiellonii Białystok pozostały już jedynie dwa mecze, oba rozgrywane na własnym boisku. W pierwszym z nich, w sobotę o godzinie 12:00, młodzi Żółto-Czerwoni podejmą Wisłę Kraków.

Młodzi zawodnicy Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko nie mogą odnieść zwycięstwa już od ośmiu kolejek. Na całe szczęście aż pięć z tych meczów zakończyło się remisem, dzięki czemu Żółto-Czerwoni wciąż są na bezpiecznym jedenastym miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Jagiellończycy mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową oraz zaledwie cztery oczka straty do miejsca szóstego. Przed tygodniem nasz zespół zremisował bezbramkowo na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze.

– Na pewno po ostatniej porażce ze Śląskiem cieszy to, że tym razem udało się zagrać na zero z tyłu. Niemniej jednak jechaliśmy do Zabrza z zamiarem zwycięstwa, a to nam się nie udało (…) Pozostały nam jeszcze dwa mecze u siebie w tej rundzie, skupiamy się jednak tylko na najbliższym spotkaniu z Wisłą Kraków, w którym postaramy się przerwać naszą serię meczów bez zwycięstwa – mówił po tym meczu trener Krzysztof Zalewski.

W sobotę juniorzy Jagi podejmą przy Elewatorskiej zespół Wisły Kraków, który plasuje się tuż pod nimi i ma trzy punkty straty do Żółto-Czerwonych. Najlepszym strzelcem Białej Gwiazdy jest Kacper Wydra, zdobywca czterech bramki. Stawka tego spotkania będzie wysoka – wygraną w Jagiellończycy mogą umocnić się w środku tabeli i zdecydowanie oddalić się od strefy spadkowej, z kolei ewentualna porażka skazałaby ich na nerwowe spoglądanie na drużyny z miejsc „czerwonych”.

Sobotni mecz 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków rozpocznie się o godzinie 12:00. Mecz rozgrywany będzie bez udziału publiczności. Relacja tekstowa z tego spotkania na Twitterze klubowej Akademii – @AkademiaJagi.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00