AktualnościHala z podsumowaniem, czyli w prasie o Jadze

Hala z podsumowaniem, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowych wydaniach prasa pisze o nowej hali pneumatycznej, która stanęła w ośrodku przy Elewatorskiej. Ponadto trener Mamrot podsumował pierwszych 15 kolejek.

Kurier Poranny
Jaga z halą pneumatyczną. – Piłkarze Jagiellonii Białystok już mogą trenować w hali pneumatycznej, która została ustawiona na jednym z boisk ze sztuczną nawierzchnią w ośrodku treningowym przy ulicy Elewatorskiej. (…) Osiem dni trwało ustawianie balonu – mówi Bartosz Kobrzyniecki, kierownik ośrodka Jagiellonii przy ulicy Elewatorskiej. – Cała hala składa się z siedmiu powłok, które trzeba było złączyć. Jest to jeden z większych balonów tej technologii w Polsce. Są jeszcze z technologią linową. W naszym nie ma lin. Jest tylko dwuwarstwowa powłoka, która jest podtrzymywana ciśnieniem powietrza – dodaje.

Ireneusz Mamrot podsumowuje pierwsze kolejki. – Na pewno jest niezadowolenie z pozycji i ilości punktów, bo powinniśmy mieć ich zdecydowanie więcej patrząc na przebieg meczów. Tak naprawdę tylko w jednym zagraliśmy bardzo słabo, właśnie w Gliwicach. Wcześniej takiego spotkania nie było. Natomiast łatwo pogubiliśmy punkty w starciach z Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin czy Wisłą Płock. W tych spotkaniach to my prowadziliśmy grę, tworzyliśmy więcej sytuacji, ale nie było z tego punktów. (…) To nie chodzi o pocieszenie, po prostu liga jest bardzo wyrównana. Są kluby, które dysponują trochę większym budżetem niż pozostałe, ale ta przewaga nie jest na tyle duża, aby decydowała np. o losach mistrzostwa. Natomiast często kluczem okazuje się dyspozycja dnia i szczęście. A trzeba powiedzieć, że piłkarskie szczęście wielokrotnie nas opuszczało. Wszystkie sytuacje z VAR-em, gdzie rozbijało się to na centymetry, odgwizdywane były na naszą niekorzyść. Ta bramka w Płocku Patryka Klimali… gdyby sędziowie ją uznali, pewnie też nikt nie miałby do nich pretensji. A był to gol o tyle istotny, że mógł otworzyć mecz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00