AktualnościU-19: Gol Bidy, Polacy pokonali Kosowo

U-19: Gol Bidy, Polacy pokonali Kosowo

Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała Kosowo 4:1 w meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy U-19. Ostatni kwadrans w tym spotkaniu rozegrał napastnik Jagiellonii Bartosz Bida, który w doliczonym czasie gry wpisał się na listę strzelców.

Jeszcze w piątek młody Jagiellończyk rozegrał 22 minuty dla kadry U-21 w przegranym spotkaniu z Bułgarią (0:3), a już w sobotę „Bidka” był w walijskim Newport, wzmacniając walczącą w eliminacjach kadrę do lat 19, która w pierwszym swoim meczu boleśnie przegrała z Walią 0:3. Napastnik Jagi przeciwko Kosowu wszedł na ostatni kwadrans i ustalił wynik spotkania na 4:1, dobijając strzał Mateusza Żukowskiego, ale ma być on przede wszystkim wzmocnieniem we wtorkowym meczu o wszystko z Rosją, który będzie decydował o awansie do kolejnej rundy eliminacji.

W sobotnim spotkaniu wystąpił również wypożyczony do Wigier Suwałki Paweł Gierach, który pojawił się na placu gry w 64. minucie.