AktualnościLWM: AP Jagiellonia 2008 finiszuje na piątej pozycji

LWM: AP Jagiellonia 2008 finiszuje na piątej pozycji

Zespół AP Jagiellonia z rocznika 2008 zakończył zmagania w Lidze Wojewódzkiej Młodzików. Podopieczni Tomasza Walukiewicza i Krzysztofa Janowicza, którzy grali z o rok starszymi rywalami, dzięki dwóm zwycięstwom na koniec rozgrywek zajęli piąte miejsce w ligowej tabeli.

Młodzi Jagiellończycy w dwóch ostatnich kolejkach sprawili małą niespodziankę, pokonując na wyjeździe Wigry Suwałki 1:0, a następnie pewnie pokonali Ruch Wysokie Mazowieckie 5:1. Żółto-Czerwoni zakończyli jesienne zmagania z bilansem siedmiu zwycięstw i pięciu porażek.

– Ostatnie dwa mecze ligowe to nasze zwycięstwa. Jedno z zespołem, który do meczu z nami mógł myśleć o wygraniu ligi, natomiast drugie to mecz z zespołem, który przy zwycięstwie nad nami mógł pokusić się o pozostanie w tej lidze – opowiadał trener Tomasz Walukiewicz,

– Uważam, że odnieśliśmy dwa zasłużone zwycięstwa i ostatecznie uplasowaliśmy się na 5. miejscu w tabeli. Czujemy lekki niedosyt, jeśli chodzi o sam wynik sportowy, bo mogliśmy być wyżej, gdyż w jeszcze kilku meczach nie zasługiwaliśmy na porażki. Suma summarum cieszymy się, że mogliśmy grać z najlepszymi zespołami w województwie z rocznika 2007 – dodawał opiekun młodych Jagiellończyków.

– Czekamy na kolejną rundę, ale tak naprawdę dla nas bardzo dobre granie zaczyna się dopiero teraz. Do końca roku mamy zaplanowaną serię spotkań z silnymi przeciwnikami z Warszawy. Z racji posiadania balonu nad boiskiem nie musimy już tak często wyjeżdżać do stolicy. Teraz stolica przyjeżdża do nas, z czego bardzo się cieszymy. Obniżamy tym samym koszty rodzicom, zachowując tym samym wysoki poziom spotkań. Mamy również czas przetestować nowych chłopaków z regionu czy też z Polski, którzy sami dzwonią z zapytaniem czy mogą spróbować swoich sił u nas – podsumował szkoleniowiec Żółto-Czerwonych.

Wyniki ostatnich meczów AP Jagiellonia 2008 w Lidze Wojewódzkiej Młodzików:

Wigry Suwałki – AP Jagiellonia II Białystok 0:1 (bramka: Sakowicz)
AP Jagiellonia II Białystok – Ruch Wysokie Mazowieckie 5:1 (Sakowicz x2, Kuprianowicz, Łaszczewski x2)

AP Jagiellonia II: Artemiuk, Bobowski, Chilmon, Gałaszewski, Jabłoński, Kułakowski, Kuprianowicz, Łaszczewski, Majstrowicz, Miłosiewicz, Pasiecznik, Roszko, Sakowicz, Sidz, Świniarski, Zaniewski.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00