AktualnościRogić: Jagiellonia wygrała zasłużenie

Rogić: Jagiellonia wygrała zasłużenie

– Przez większość czasu byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie. Traciliśmy jednak gole w sytuacjach, kiedy gubiliśmy piłkę i to zadecydowało o naszej porażce – uważa Aleksandar Rogić, trener Arki Gdynia po porażce 0:2 z Jagiellonią w 16. kolejce PKO Ekstraklasy.

Zespół z Gdyni w Białymstoku poniósł już 10. porażkę w bieżących rozgrywkach. Aktualny bilans Arki pod wodzą Serba (po 11. serii gier przejął drużynę po Jacku Zielińskim) to jedno zwycięstwo, jeden remis i trzy przegrane spotkania.

– Gratulacje dla Jagiellonii, ponieważ dzisiaj byli drużyną lepszą i zasłużyli na zwycięstwo. Jeśli chcemy grać przeciwko takiemu zespołowi, musimy zachować odpowiedni balans pomiędzy naszym atakiem i obroną. Przez większość czasu byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie. Traciliśmy jednak gole w sytuacjach, kiedy traciliśmy piłkę i to zadecydowało o naszej porażce – ocenia Rogić.

Wypowiedzi po meczu udzielił nam również zawodnik Arki Gdynia, Adam Marciniak. – Przegraliśmy, ponieważ Jagiellonia okazała się drużyną zdecydowanie lepszą od Wisły Kraków. Co starczyło dwa tygodnie temu na „Białą Gwiazdę” nie pozwoliło nam na nic w starciu z Jagą. Poza tym naszym problemem jest brak stabilizacji. Spotkani solidne przeplatamy z tymi słabymi i tak było na stadionie w Białymstoku. Jagiellonia była zdecydowanie lepsza, wynik i styl nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Co u nas nie funkcjonowało? Myślę, że odbiór piłki po stracie. To powodowało brak stwarzanych sytuacji. Nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, dlatego przez 90 minut nie stworzyliśmy żadnego zagrożenia pod bramką rywala – powiedział defensor gości.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00