AktualnościImaz: Bardzo potrzebowaliśmy trzech punktów

Imaz: Bardzo potrzebowaliśmy trzech punktów

Cieszę się ze strzelonych goli, ale ważniejsze są trzy punkty, które zdobyła cała drużyna. Bardzo ich potrzebowaliśmy – mówi Jesus Imaz, bohater niedzielnej potyczki z Lechią Gdańsk (3:0).

– Zdawaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest spotkanie z Lechią. Wszyscy wiedzieli, co wydarzyło się w tym tygodniu. Chcieliśmy pokazać kibicom, że jesteśmy bardzo dobrym zespołem i uważam, że dziś nam to się udało – komentuje Hiszpan. – Cieszę się ze strzelonych goli, ale ważniejsze są trzy punkty, które zdobyła cała drużyna. Bardzo ich potrzebowaliśmy. Zapytałem wcześniej Tarasa, czy chce wykonywać rzut karny, ponieważ to on był do niego wyznaczony, ale ostatecznie przekazał mi piłkę do strzału – dodaje.

Jesus Imaz strzelił w tym roku już 21 goli w barwach Jagiellonii w ekstraklasie. Dzięki temu już znajduje się ex aequo na trzecim miejscu w klasyfikacji strzelców Jagi w historii gier w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, wspólnie z Arvydasem Novikovasem i Mateuszem Piątkowskim. 

– Cieszę się, że strzeliłem aż tyle goli dla Jagi w tym roku, choć mogłem mieć ich na koncie nawet więcej. Nie raz dochodziłem do jeszcze dogodniejszych pozycji, z których jednak nie potrafiłem trafić do siatki. Najważniejsze, że dziś moje strzelone gole przyczyniły się do zwycięstwa całego zespołu. Wierzę, że za tydzień podtrzymamy dobrą formę. W poprzednich meczach nie byliśmy wystarczająco agresywni. Dziś może sam początek w naszym wykonaniu nie był najlepszy, ale z każdą kolejną minutą było coraz lepiej – kończy Imaz.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00