AktualnościKlimala: Rywale nie mieli nic do powiedzenia

Klimala: Rywale nie mieli nic do powiedzenia

Zmiana trenera spowodowała, że musieliśmy wziąć się wreszcie w garść. W efekcie bardzo pewnie wygraliśmy to spotkanie – mówi Patryk Klimala, napastnik Jagiellonii po spotkaniu z Lechią Gdańsk.

Nasz zawodnik docenia klasę dzisiejszego przeciwnika, ale przyznał jednocześnie, że goście tego dnia byli bezradni. – Lechia do tej pory nam bardzo nie leżała, ale myślę, że każdy zespół ma w lidze takiego rywala. Gdańszczanie są bardzo silni, ale dzisiaj nie mieli nic do powiedzenia i w efekcie wygraliśmy dzisiaj w pełni zasłużenie – zaznacza.

Klimala od trzech kolejek poszukuje ósmej bramki w ekstraklasie. – Byłem bliski strzelenia gola w pierwszej połowie. Puściłem piłkę między nogami bramkarza, ale Alomerović intuicyjnie łokciem zatrzymał piłkę. Szkoda, ale nie przywiązuję do tego dużej wagi. Czasem są okresy, że wszystko wpada, a niekiedy po prostu nie idzie – komentuje. – Wyszliśmy bardzo wysoko na Lechię, bo wiedzieliśmy, że jeśli uniemożliwimy im swobodne rozgrywanie piłki, to będą posyłać długie podania do Flavio. Nasz plan się powiódł, bo przeciwnik nie miał pomysłu na rozmontowanie naszej defensywy – podkreśla młodzieżowy reprezentant naszego kraju.

Napastnik Jagi przyznał, że zmiana trenera wywarła silny wpływ na cały zespół. – Sytuacja, która wydarzyła się w tym tygodniu wpłynęła na nas pobudzająco. Zmiana trenera spowodowała, że musieliśmy wziąć się wreszcie w garść. W efekcie bardzo pewnie wygraliśmy to spotkanie – podsumowuje.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00