AktualnościBartłomiej Wdowik zawodnikiem Jagi!

Bartłomiej Wdowik zawodnikiem Jagi!

Doszedł do skutku nasz drugi zimowy transfer. Nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok został Bartłomiej Wdowik, który przenosi się do Żółto-Czerwonych z Odry Opole na zasadzie transferu definitywnego. Boczny obrońca związał się z naszym klubem 3,5-letnim kontraktem.

Wdowik ma 19 lat, urodził się 25 września w małopolskim Olkuszu. Tam też rozpoczynał swoją przygodę z piłką grając w lokalnych zespołach – najpierw KS Olkusz, a następnie Słowik Olkusz. To w drugim z wymienionych klubów spędził w swojej krótkiej jeszcze karierze najwięcej czasu. Barwy olkuskiej ekipy przywdziewał w latach 2012 – 2015 i przez ten czas był podstawowym zawodnikiem w swoich juniorskich rocznikach.

W sezonie 2015/2016 zaliczył krótki pobyt w zespole LKS Spójnia Osiek-Zimnodół, po którym został wypatrzony przez przedstawicieli wtedy pierwszoligowego Ruchu Chorzów. Do zespołu 14-krotnych mistrzów Polski młody defensor dołączył z początkiem okna transferowego sezonu 2016/207. Przez pierwszy sezon swojego pobytu Wdowik ogrywał się w zespołach seniorskich. Przez ten czas pokazał się z na tyle dobrej strony, że został włączony do kadry pierwszego zespołu, w którego barwach zadebiutował w rozgrywkach Nice I ligi w sezonie 2017/2018. Miało to miejsce 3 czerwca 2018 roku w Suwałkach, gdzie Ruch w ramach ostatniej, 34. kolejki uległ gospodarzom aż 0:6. Oczywiście tak wysoka porażka była konsekwencją katastrofalnej formy „Niebieskich” w tamtym czasie. To właśnie ze względu na słabą formę Ruch znalazł się na 18 miejscu w tabeli i spadł do II ligi.

Na tym właśnie szczeblu nasz nowy piłkarz zaczął wreszcie regularne granie. W meczowych protokołach meldował się głównie jako wchodzący rezerwowy, co jednak nie przeszkodziło mu uzbierać 18 występów w II lidze i jednego w Pucharze Polski. Dorzucimy do tego 10 spotkań w koszulce Ruchu w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i mamy pełny obraz sezonu 2018/2019 w wykonaniu Bartka. Obraz, który dostrzegły wyżej notowany od Ruchu zespoły. Obraz, który sprawił, że Wdowik został jednym z najbardziej pożądanych graczy biegających po boiskach II ligi.

I to właśnie tenże obraz musieli ujrzeć działacze Odry Opole. Co więcej, musiał się im on bardzo spodobać, ponieważ na początku trwającego sezonu 2019/2020 ściągnęli lewego obrońcę do siebie i zdecydowanie na niego postawili. W trwającej kampanii Wdowik był podstawowym zawodnikiem Odry, który na swoim koncie uzbierał 17 występów w I lidze i jeden w Pucharze Polski. Łącznie na boisku przebywał przez 1412 minut i prawie zawsze były to występy w pełnym wymiarze czasowym. Co więcej, podczas tego sezonu młody Polak pokazał, że z powodzeniem może też występować nieco wyżej niż w bloku obronnym – rozegrał kilka spotkań jako lewy atakujący. Teraz swoje walory będzie mógł prezentować już w Ekstraklasie, w barwach Jagiellonii.

Trzeba również wspomnieć, że Wdowik to także młodzieżowy reprezentant Polski. Obecnie występuje w kadrze do lat 20, w której zadebiutował 5 września minionego roku w meczu z Włochami. Później jeszcze raz pojawił się na placu gry, podczas spotkania z Portugalią. Jest zawodnikiem regularnie powoływanym do kadry.

Wdowik z naszym klubem podpisał 3,5-letni kontrakt. Będzie występował z numerem 27.

Bartek, bardzo nam miło móc powitać Cię w naszej drużynie! Życzymy samych sukcesów w żółto-czerwonych barwach!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00