AktualnościKonflikt Serbia-Kosowo, czyli w prasie o Jadze

Konflikt Serbia-Kosowo, czyli w prasie o Jadze

W dzisiejszej prasie pojawiają się echa wczorajszego meczu sparingowego z KF Ballkani. Jaga zremisowała z Kosowianami 3:3, a jak donosi portal Interia, cytowany przez Kurier Poranny, ponoć udziału w tym spotkaniu mieli odmówić dwaj nasi piłkarze. W Przeglądzie Sportowym kontynuowane są transferowe spekulacje.

Kurier Poranny
Dziennik donosi, że konflikt Serbia-Kosowo mógł stanąć na drodze występu Ognjena Mudrinskiego i Mile Savkovicia w spotkaniu z KF Ballkani: Jagiellonia Białystok zremisowała 3:3 z kosowskim Ballkani Suva Reka w pierwszym sparingu podczas obozu przygotowawczego w tureckim Belek. Udziału w meczu odmówili Ognjen Mudrinski i Mile Savković. Powodem jest trwający konflikt polityczny na linii Serbia – Kosowo. O tym, że serbscy piłkarze odmówili gry w sparingu z kosowską drużyną dowiedział się Wojciech Górski, dziennikarz Interia.pl. Ponoć Mudrinski i Savković podjęli taką decyzję po rozmowie ze sztabem szkoleniowym białostockiego zespołu. Powód? Serbia wciąż oficjalnie nie uznaje niepodległości Kosowa. (…) W pierwszej połowie oba zespoły zapomniały o grze obronnej i skupiły się na widowisku. Na drugą część spotkania Iwajło Petew posłał do boju niemal zupełnie inną jedenastkę, pełną młodzieżowców. Po zmianie stron Jagiellonia nie miała zbyt wielu argumentów ani w ataku, ani w obronie i rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. W planie białostoczanie mają jeszcze trzy mecze kontrolne. Przeciwnikami mają być: rumuński Viitorul Konstanca, ukraińskie Dnipro Dniepropietrowsk i austriacki zespół Wolfsberger AC, który jesienią uczestniczył w fazie grupowej Ligi Europy.

Przegląd Sportowy
Gazeta podaje informacje, że był temat zmiany barw klubowych przez Bartosza Kwietnia, jednak prawdopodobnie wypożyczenie do Korony Kielce nie dojdzie do skutku: Priorytetem Korony jest sprowadzenie środkowego pomocnika. Trwają rozmowy w sprawie wypożyczenia Bartosza Kwietnia. Problem w tyn, że Jagiellonia, choć początkowo chciała się na taką transakcję zgodzić, teraz ma ten temat inne zdanie. Transfer Kwietnia zablokował nowy szkoleniowiec Dumy Podlasia Iwajło Petew. Bułgar stwierdził, że Kwiecień może mu się przydać wiosną i nie chce go stracić, bo 25-latek w razie kontuzji czy kartek pozostałych zawodników spokojnie jest w stanie ich zastąpić.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00