AktualnościJagiellońskie debiuty w ekstraklasie

Jagiellońskie debiuty w ekstraklasie

Wyjazdowe starcie z Wisłą Kraków zapamiętamy przede wszystkim ze względu na dwa debiuty. Po raz pierwszy między słupkami Żółto-Czerwonych stanął macedoński bramkarz Dejan Iliew. Zawodnikowi wypożyczonemu z londyńskiego Arsenalu nie udało się zachować czystego konta. Dużym wydarzeniem jest debiut w pierwszym zespole 17-letniego Aleksandra Stawiarza, który w 77. minucie zmienił Juana Camarę. 

Wychowanek Gwardii Warszawa Aleksander Stawiarz latem ubiegłego roku podpisał z naszym klubem trzyletni kontrakt. Urodzony 1 listopada 2002 roku zawodnik debiutując w sobotnim meczu miał ukończone 17 lat i 100 dni. Tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem, który pojawił się na boiskach ekstraklasy w naszych barwach w tym sezonie. Wcześniej to miano należało do Krzysztofa Toporkiewicza, który debiutował w grudniowym starciu z gdańską Lechią (3:0). Wówczas „Topor” miał ukończone 17 lat i 238 dni.

Stawiarz zanim trafił do Jagi w 2019 roku, miał bardzo udaną rundę wiosenną grupy A Centralnej Ligi Juniorów, w której strzelił 13 goli dla Escoli Varsovii. Przykuł tym samym uwagę naszego klubu, który pozyskał młodego napastnika w lipcu.

Pierwszy raz macedońskiego golkipera

Debiut w PKO Ekstraklasie ma za sobą także nowy bramkarz Jagi Dejan Iliew. Macedończyk trafił do Jagiellonii na zasadzie półrocznego wypożyczenia z angielskiego Arsenalu. Szybko przekonał do siebie nowego szkoleniowca Żółto-Czewonych Iwajło Petewa, który na podstawie czterech spotkań sparingowych na zgrupowaniu w Turcji, już na przedmeczowej konferencji przed wyjazdem do Krakowa ogłosił, że Iliew będzie podstawowym golkiperem.

24-latek swojego debiutu przy Reymonta raczej nie będzie miło wspominał. Macedończyk musiał trzy razy wyciągać piłkę z siatki, popełnił jeden poważny błąd, ale i zanotował kilka udanych interwencji. Wierzymy, że czyste konta Dejana to tylko kwestia czasu, czego mu z całego serca życzymy.

Chłopaki, gratulujemy i życzymy wielu występów z „Jotką” na piersi!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00