AktualnościCo dalej z ligą, czyli w prasie o Jadze

Co dalej z ligą, czyli w prasie o Jadze

Piątek jest kolejnym dniem, w którym prasa dostarcza nam kolejną serię informacji o koronawirusie i sporcie.

Gazeta Wyborcza
Mecz z koronawirusem w tle. – Brak kibiców na trybunach nie jest normalną sytuacją, należy jednak się z tym pogodzić w obecnej sytuacji – mówi trener Iwajło Petew. W niedzielę (godz. 15) Jagiellonia Białystok ma zagrać na wyjeździe z Cracovią. (…) – Na boisku nie będziemy rozmyślać o wirusie – zapewnia z kolei pomocnik Martin Pospisil, ale też dodaje: – W prywatnym życiu jest inaczej. To wszystko siedzi w naszych głowach. Wystarczy włączyć telewizor, by dostrzec, że niemal wszędzie o tym się rozmawia. Wierzę, że cała sytuacja jak najszybciej się uspokoi. (…) – Jest wzmożona ostrożność. Najważniejsza jest higiena osobista i zalecenia od doktora, na które zwracamy uwagę. Podchodzimy do tego z rozsądkiem, ważne, żeby nie ulegać panice. Nie na wszystko mamy wpływ. Na razie skupiamy się na uwagach przekazanych przez doktora i zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja w następnych dniach – stwierdza natomiast bramkarz Damian Węglarz.

Przegląd Sportowy
„Mystek” skorzystał na kontuzji Bidy? – Przemysław Mystkowski wobec urazu Bartosza Bidy zaczął grać w Jadze. (…) 43 mecze rozegrane w najwyższej lidze i nadal sporo osób wiąże z nim duże nadzieje. Do końca obecnego sezonu ma jeszcze status młodzieżowca. Ostatnio zaczął pojawiać się w wyjściowym składzie Jagi. Powód błahy – kontuzja innego zawodnika białostoczan, mogącego pełnić funkcję gracza U-21 – Bartosza Bidy (problemy z mięśniem uda). Patrząc na to z innej strony, można stwierdzić, że „Mystek” wygrał rywalizację z innymi młodzieżowcami Jagiellonii.

Super Express
Liga gra nadal. – W Polsce sytuacja z koronawirusem nie jest na razie tak poważna jak we Włoszech, czy Hiszpanii. Zapewne dlatego też PZPN na nadzwyczajnym posiedzeniu zadecydował, że rozgrywki PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i II lidze będą kontynuowane. Nie brakuje jednak pewnych obostrzeń. Jeśli ze względu na decyzje organów państwa mecze nie będą mogły się odbywać, zostanie ustalony nowy terminarz, ale rozgrywki nie mogą przedłużyć się więcej niż o tydzień. Ponadto jeżeli przerwa będzie zbyt długa rozgrywki mogą być zakończone po każdej w pełni rozegranej kolejce, a więc tak naprawdę co tydzień istnieje zagrożenie zakończenia sezonu.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00