AktualnościKibicowska 11 stulecia: Typuje Andrzej Wilczyk

Kibicowska 11 stulecia: Typuje Andrzej Wilczyk

Trwa głosowanie na kibicowską „11” stulecia Jagiellonii. Cały czas liczymy na wasze głosy! W naszej zabawie wziął udział przedstawiciel Kibiców, jeden z naszych Weteranów – Andrzej Wilczyk. Oto jego typy.

Aby oddać głos w wyborach na „11” stulecia kliknij tutaj.

To jest jedenastka „kibicowska” . Są w niej nie zawsze piłkarze, którzy odnieśli największe sukcesy, ale Ci ludzie, którzy porywali trybuny, byli charakterni, związani z klubem od zawsze. Wybór kibica, nie dziennikarza.

BRAMKARZ: Mirosław Sowiński
Miałem dylemat między Mirkiem, a Marianem. Jednak postawiłem na „Sowę”, to była prawdziwa ostoja w jagiellońskiej bramce.

ŚRODKOWI OBROŃCY: Jerzy Łapicz, Andrius Skerla
Nasz Pan Jerzy to kapitan, dobry piłkarz, ale również dobry człowiek i na wyróżnienie zasługuje. Zaszczyt, że mogłem go poznać osobiście.
Bramka Andriusa w Bydgoszczy utkwiła w kibicowskiej pamięci na zawsze.

PRAWY OBROŃCA: Dariusz Łatka
Darek, niezniszczalny gość, takich piłkarzy kibice kochają. Kontuzje to nie jego temat. Mega waleczny, nieustępliwy wojownik.

LEWY OBROŃCA: Antoni Cylwik
Antek, to Antek. Kibice z czasów pierwszej Wielkiej Jagi nigdy go nie zapomną. Super zawodnik. Fajnie, że wrócił po latach do klubu, jest w jagiellońskiej społeczności.

PRAWOSKRZYDŁOWY: Ryszard Ostrowski
Szacunek na wieki. Był w klubie przez lata kiedy było ciężko.

LEWOSKRZYDŁOWY: Kamil Grosicki
Po prostu ” pijem bawim się BKS”. Tacy zawodnicy porywają trybuny. Ach te rajdy, ach jak pięknie zakręcił wiślackimi obrońcami.

ŚRODKOWY POMOCNIK: Dani Quintana, Jacek Góralski
Takiego magika w Jadze jak Dani nie było. Organizując spotkanie Daniego z kibicami powiedziałem, że musi mieć dziewczynę obok to odpali. Tak sobie wziął do serca, że poznał przyszłą żonę, białostoczankę i zaczął grać mega w Białymstoku.
Jacek, jego wślizgi, niewyobrażalna walka, ten pamiętny mecz z legionistami, kiedy po udanym wślizgu ręce w górze, pobudzał trybuny.

NAPASTNIK: Tomasz Frankowski, Wojciech Kobeszko
Franek to piłkarsko najlepszy zawodnik w historii. Wojtek to chłopak z Białegostoku, idol kibiców z Jurowieckiej.

TRENER: Michał Probierz
Tutaj uzasadnienie zbyteczne, wybór mógł być tylko jeden.

Aby oddać głos w wyborach na „11” stulecia kliknij tutaj.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00