AktualnościPochwały trenera, czyli w prasie o Jadze

Pochwały trenera, czyli w prasie o Jadze

W poniedziałkowej prasówce dominuje temat przygotowań do wznowienia rozgrywek ligowych. Jagiellończyków chwali trener Iwajło Petew.

Gazeta Wyborcza
Iwajło Petew po dwóch tygodniach treningów. – Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zawodnicy prezentują się na treningach – mówi Iwajło Petew, trener Jagiellonii Białystok, która przygotowuje się do wznowienia rozgrywek w ekstraklasie. Białostoczanie pierwszy mecz po wznowieniu rozgrywek, które zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa, rozegrają 31 maja. Zmierzą się wówczas na wyjeździe z Cracovią. Obecnie piłkarze Jagiellonii przygotowują się do startu rywalizacji o punkty. Na początku z powodu obostrzeń mogli trenować indywidualnie, później w grupach. Teraz w zajęciach może uczestniczyć już 25 osób, a więc odbywają się one już w miarę normalnie.

Kurier Poranny
Juniorzy zakończyli sezon. – Kolejnymi rozgrywkami, które zostaną niedokończone jest Centralna Ligi Juniorów na wszystkich szczeblach wiekowych zarówno chłopców, jak i dziewcząt. PZPN postanowił, że w kolejnym sezonie CLJ rozpocznie się w tym samym składzie, tj. nie przewiduje się spadków i awansów w przerwie między rozgrywkami. Jagiellonia, prowadzona przez Krzysztofa Zalewskiego, zajęła 9. miejsce. Mistrzem zostali młodzi piłkarze Górnika Zabrze. Młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok ostatni mecz zagrali 8 marca 2020 roku, gdy na wyjeździe pokonali Hutnika Kraków 5:2. Był to pierwszy, wiosenny mecz, i jak się okazało ostatni. Runda zaczęła się więc dla juniorów Jagiellonii bardzo optymistycznie, niestety koronawirus pokrzyżował plany młodym piłkarzom.

Iwajło Petew myśli już o Cracovii. – Bułgarski szkoleniowiec jest zbudowany pracą, jaka wykonują jego piłkarze na treningach. – Bardzo dobrze to wygląda. Nie jestesmy w normalnym okresie przygotowawczym, jaki zwykle przechodzimy przed rozgrywkami. To zupełnie inna sytuacja. Przed nami 11 spotkań. To jest dobra okazja dla wszystkich, ponieważ nie uważam, że 11 graczy może rozegrać 11 meczów. Dlatego mamy w kadrze ponad 25 zawodników. Każdy jest gotowy na to, żeby pomóc drużynie. Uważam, że będzie to okazja do pokazania dużej motywacji. Każdy mecz dla nas będzie ważny. Teraz najważniejszym spotkaniem jest mecz z Cracovią. Wszystko zależy od nas. W każdym meczu dajemy z siebie wszystko na boisku, żeby zdobyć trzy punkty.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00