AktualnościKibicowska 11 stulecia: Typuje Michał Wodziński

Kibicowska 11 stulecia: Typuje Michał Wodziński

Trwa głosowanie na kibicowską „11” stulecia Jagiellonii. W naszej zabawie wziął udział reporter i prezenter telewizji Canal Plus Sport – Michał Wodziński. Oto jego typy.

Aby oddać głos w wyborach na „11” stulecia kliknij tutaj.

Bramkarz: Mirosław Sowiński
W przypadku golkipera, który rozegrał dla Jagiellonii 332 spotkania w klubowych barwach, liczby są wystarczającym uzasadnieniem tego wyboru. Jego boiskowy autorytet potęgował. dodatkowo niezłomny śląski charakter.

Prawy obrońca: Alexis Norambuena
Pierwszy Chilijczyk w historii naszej ligi, choć skryty w szatni, na murawie przekonywał do siebie kolegów z zespołu czysto piłkarskimi umiejętnościami. Solidny w defensywie, z czasem dokładał do tego także regularność i jakość w. grze ofensywnej.

Środkowi obrońcy: Michał Pazdan, Thiago Cionek
„Pazdek” kiedy zamieniał Zabrze na Białystok, miał już ugruntowany status solidnego ligowca. W Białymstoku potwierdził swoją piłkarską jakość, co zaowocowało kolejnymi krokami w jego karierze.  Thiago zawsze zadziorny i waleczny dał się we znaki wielu boiskowym rywalom. Opuszczając Białystok, miał już na koncie blisko 100 oficjalnych spotkań w barwach Jagiellonii.

Lewy obrońca: Jacek Chańko
Przekwalifikowanie ze środka pomocy na lewą obronę zafundował mu trener Adam Nawałka. W nowej dla siebie roli Chańko dawał drużynie jakość w defensywie, nie zapominając o swoich na wskroś ofensywnych inklinacjach.

Prawe skrzydło: Ryszard Ostrowski
Wieloletni kapitan Jagi i jej żywa legenda. W barwach białostockiego klubu rozegrał 342 mecze ligowe, zawsze imponował kibicom wolą walki i zaangażowaniem. Dla takich boiskowych „siódemek”, wielu fanów przychodziło na stadion przy Jurowieckiej.

Środek pomocy: Dariusz Czykier, Rafał Grzyb
Czykier to jedna z najbardziej barwnych postaci w historii klubu. Do Białegostoku i gry w barwach Jadze wracał trzykrotnie. Choć największe sukcesy świętował w barwach Legii, to na Podlasiu stawiał pierwsze i ostatnie kroki jako zawodnik. Rafał to dwukrotny wicemistrz Polski, zdobywca krajowego pucharu i superpucharu. W Jadze walczył o najwyższe krajowe laury, ale też utrzymanie w ekstraklasie. Za jakiś czas zapewne znajdzie się na klubowej ławce trenerskiej w zdecydowanie poważniejszej roli niż asystent trenera.

Lewe skrzydło: Kamil Grosicki
Poza boiskiem – niezmiennie dusza każdego towarzystwa. Niełatwy charakter „Opla” w Białymstoku udało się poskromić prezesowi Cezaremu Kuleszy, dzięki czemu na murawie Grosicki czarował u boku Tomasza Frankowskiego.

Napastnicy: Tomasz Frankowski, Jacek Bayer
Klubowi wychowankowie, których łączy wiele. Najbardziej jednak fakt, że Białystok to po prostu ich miejsce na ziemi. Żywe ikony klubu, które na stałe zagościły w sercach kibiców z Podlasia. Cechowała ich powtarzalność oraz imponująca skuteczność.

Trener: Michał Probierz
Kiedy opuszczał Białystok za drugim razem, wejścia w buty po nim miało prawo obawiać się wielu ligowych szkoleniowców. Trener o prawdopodobnie największej charyzmie w Ekstraklasie, podróżując po Polsce z i do Białegostoku przeczytał setki godnych polecenia książek.

Aby oddać głos w wyborach na „11” stulecia kliknij tutaj.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00