AktualnościKibicowska ’11’ stulecia: Typuje Bartosz Kadłubowski

Kibicowska ’11’ stulecia: Typuje Bartosz Kadłubowski

Przypominamy o głosowaniu na kibicowską „11” stulecia Jagiellonii. Ciągle czekamy na wasze typy. W naszej zabawie udział wziął SLO Jagiellonii – Bartosz Kadłubowski. Oto jego drużyna.

Aby oddać głos w wyborach na „11” stulecia kliknij tutaj.

Bramka: Grzegorz Sandomierski
Jagiellończyk i białostoczanin z krwi i kości. Stojąc między słupkami naszej bramki nie zawodził, dlatego jego brak w obecnej drużynie jest dla mnie największą zagadką.

Prawa obrona: Alexis Norambuena
Przykład zagranicznego zawodnika, któremu nie było wszystko jedno, ciężko pracował i dawał przykład innym „stranieri” zarówno na boisku, jak i poza nim.

Lewa obrona: Jacek Chańko
Bohater „przedekstraklasowej ery”, jego bramki z dystansu dawały w tamtym czasie wiarę na to, że do Białegostoku wróci piłka na najwyższym krajowym poziomie.

Środek obrony: Michał Pazdan i Andrius Skerla
Michał był liderem obrony i prawdziwym wojownikiem. Wydaje mi się, że potrafił sprawić, aby inni środkowi obrońcy grający u jego boku natychmiast wchodzili na wyższy poziom.
Andriusa wskazuję nie tylko za bramkę na wagę zdobycia Pucharu Polski, ale również za to, że potrafił wziąć na siebie odpowiedzialność bo rozczarowujących występach drużyny.

Prawe skrzydło: Przemysław Frankowski
Długo się rozkręcał 🙂 ale z biegiem czasu udowodnił, że lepszego w historii na jego pozycji do tej pory w Jadze nie było.

Lewe skrzydło: Kamil Grosicki
Odbudował się w Białymstoku, dając trybunom mnóstwo radości w trakcie jak i po spotkaniu. Do dziś w pamięci utkwiła akcja wysłania na zieloną trawkę obrońców Wisły.

Środkowi pomocnicy: Jacek Góralski i Konstantin Vassiljev
„Góral” to niezniszczalny gość, który pracował na całym boisku i wykonywał brudną robotę, nie odpuszczał i siał postrach w szeregach rywali. Natomiast Kostę wybrałem za jego spryt boiskowy i strzał z dystansu. Jego atuty były na najwyższym światowym poziomie. Dzięki nim w dużej mierze w wicemistrzowskim sezonie byliśmy w grze o mistrzostwo i o jednego gola od upragnionego tytułu Mistrza Polski.

Napastnicy: Fedor Cernych i Wojciech Kobeszko
Moj wybór padł na Fiedzię nie tylko z uwagi na zwycięskiego gola przeciwko Legii , ale głównie za to ile robił dla drużyny poza boiskiem. Wojtek jest prawdziwym bohaterem okresu przed Ekstraklasą. To w dużej mierze dzięki jego golom udało się wygrzebać z niższych lig.

Trener: Michał Probierz
Jest bezdyskusyjnie najlepszym trenerem w historii Jagi, jego mecze nie trwały tylko 90 minut i nie toczyły się tylko na boisku:)

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00