AktualnościPetew: Najważniejszy jest niedzielny mecz

Petew: Najważniejszy jest niedzielny mecz

– Jak dotąd wszystko przebiega pomyślnie. Nastrój i przygotowania są dobre. Czekamy na niedzielę – powiedział po kolejnym treningu przed niedzielnym meczem z Cracovią Iwajło Petew, trener Jagiellonii Białystok.

Bułgarski szkoleniowiec odniósł się do sytuacji kadrowej przed starciem z krakowianami. – Tylko Camara nie może być z nami przez najbliższe 20 dni. Przeszedł zabieg. Mamy również niewielkie problemy z Kadlecem i Kostalem, ale od wczoraj trenują już normalnie z drużyną. Na ten moment nikt nie narzeka na urazy. Tylko Camara.

– Tak, oczywiście. Mamy pięć punktów mniej od nich. Mają dobrą drużynę. Śledziłem ich poczynania może trzy, cztery lata wstecz, kiedy trenował ich Michał Probierz. Z każdym rokiem się rozwijają. Pozycja, którą mają obecnie nie jest zaskakująca. Wiem, że będzie to trudny mecz. Wiemy o tym. Za nasz zespół mogę powiedzieć tyle, że damy z siebie wszystko, by zdobyć trzy punkty. Najważniejsza dla nas jest niedziela. Później możemy zacząć myśleć o kolejnym meczu. Nie myślimy o tym, co będzie za 20 lub 25 dni. Skupiamy się na każdym kolejnym starciu. Nasze myśli są teraz skupione na niedzieli. Później zaczniemy myśleć o kolejnym meczu – powiedział 44-letni trener.

Bułgar skomentował przedłużenie kontraktów przez Macieja Makuszewskiego i Ariela Borysiuka oraz zdradził, który z nadchodzących meczów jest dla niego najważniejszy. – To bardzo dobra informacja. Wszyscy wiemy, jaką jakość prezentują „Maki” i Ariel. Jestem z nich zadowolony. Uważam, że w przyszłości dadzą z siebie jeszcze więcej. Dla nich również jest to dobre, przedłużyć kontrakt i skupić się wyłącznie na naszej pracy w Jagiellonii. Najważniejsze jest pierwsze spotkanie, a następnie kolejne. Pierwszy mecz jest najważniejszy, ponieważ odbędzie się za cztery dni. Zasady są takie same dla wszystkich. Mam nadzieję, że nie będziemy mieli zbyt wielu kontuzji. W kadrze mamy ponad 24 piłkarzy. Będziemy obserwować sytuację z meczu na mecz – zakończył opiekun pierwszego zespołu Jagiellonii.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00