AktualnościRezerwy: Na początek przygotowań zwycięstwo

Rezerwy: Na początek przygotowań zwycięstwo

Wysoką wygraną 4:0 z trzecioligowym Zniczem Biała Piska zakończył się pierwszy z meczów kontrolnych, które podczas przygotowań do nowego sezonu rozegrają rezerwy Jagiellonii Białystok.

Rezerwy Jagiellonii Białystok bardzo dobrze rozpoczęły serię sparingów, która ma na celu jak najlepsze przygotowanie do przyszłego sezonu. Drugi zespół „Dumy Podlasia” przystąpi w nim do zmagań na poziomie III ligi, w związku z czym dobór sparingpartnerów jest nieprzypadkowy. Na pierwszy ogień szósta siła III ligi grupy I sezonu 2019/2020, Znicz Biała Piska.

Mecz przebiegał w atmosferze widocznej przewagi gospodarzy. Jagiellończycy tworzyli sobie bardzo dużo sytuacji, spośród których wykorzystali cztery. Dwukrotnie okazje na bramkę zamienił Maciej Bortniczuk, a po razie dołożyli Kacper Szydłowski i wprowadzony na boisko w trakcie meczu Przemysław Chyrchała. Dzięki ich trafieniom po stronie zysków widniała bardzo przyjemna dla oka cyfra 4. Tyle o ofensywie, ale pochwalić należy także blok obronny. Zawodnicy formacji defensywnej zagrali odpowiedzialnie i rozważnie, nie dopuszczając do zbyt wielu sytuacji pod jagiellońską bramką. Ostatecznie, dzięki pracy zbiorowej, udało się im zachować bilans zera straconych goli do końca meczu. Mówiąc krótko, wygrana 4:0 po dobrym meczu. A co o tym starciu sądzi opiekun jagiellońskich rezerw, Wojciech Kobeszko?

– Na pewno było to dla nas cenne doświadczenie. To było nasze pierwsze spotkanie po dłuższej przerwie. Wynik jest wysoki. Mieliśmy sporo sytuacji w tym meczu, wszystkich nie wykorzystaliśmy. Graliśmy z dobrym przeciwnikiem. Rezultat, jak wspomniałem, jest wysoki, ale nie przyszedł nam łatwo. Zespół Znicza prowadził grę dosyć często w tym starciu, ale nasza defensywa była w tym meczu na naprawdę przyzwoitym poziomie. Przeciwnik takich klarownych, stuprocentowych sytuacji sobie za dużo nie stworzył, natomiast my sporo stworzyliśmy – powiedział po meczu Wojciech Kobeszko, trener drugiej drużyny Jagiellonii.

Szkoleniowiec naszych rezerw odniósł się również do osoby debiutującego w tym meczu Oliwiera Wojciechowskiego. – Ten debiut z pewnością cieszy. To chłopak z rocznika 2005, który można powiedzieć, że tym spotkaniem zadebiutował w piłce seniorskiej. Zaliczył asystę. Jest to młody zawodnik, ale nie boimy się na niego stawiać. Poradził sobie, zagrał naprawdę przyzwoite zawody.

Podczas spotkania na boisku można było spotkać, poza wyżej wymienionym Wojciechowskim, wielu zawodników dobrze znanych z występów w różnych kategoriach wiekowych w barwach zespołów z naszej Akademii. Tak duża liczba wychowanków AP Jagiellonia z pewnością cieszy, również sztab szkoleniowy. – Graliśmy samymi młodzieżowcami. Nie mamy jeszcze ostatecznej kadry. Ten wynik jest dla nas dosyć ciekawy, aczkolwiek nie chciałbym, żebyśmy patrzyli tylko przez pryzmat rezultatu. W tym spotkaniu nie ustrzegliśmy się sporej liczby błędów, ale już na ten temat rozmawialiśmy z trenerem Pawłowski z chłopakami. Wiemy nad czym pracować. Oczywiście, zawsze miło jest wygrać mecz, ale nie chciałbym, żebyśmy patrzyli tylko na wynik. Chciałbym, żebyśmy się solidnie przygotowali do sezonu – zakończył opiekun jagiellońskich rezerw.

4:0 to z pewnością bardzo dobry początek przygotowań. Miejmy nadzieję, że chłopcy utrzymają impet i w kolejnych spotkaniach będą się prezentowali równie dobrze. Kolejny mecz kontrolny podopieczni trenerów Kobeszki i Pawłowskiego rozegrają w najbliższą środę, 1 lipca. Wtedy, o godzinie 18:30, zmierzą się z ŁKS-em Łomża. Poniżej znajdziecie pełen plan sparingów Jagiellonii II Białystok na rozpoczęty okres przygotowawczy.

Mecz kontrolny: Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska 4:0, 24.06.2020r.

Gole: Maciej Bortniczuk (dwa), Kacper Szadłowski, Przemysław Chyrchała.

Skład Jagiellonii II Białystok: zawodnik testowany – Szymon Pankiewicz, Gabor Żukowski, Mateusz Gdowik, Kamil Huczko – Eryk Matus, Jakub Orpik, Oliwier Wojciechowski, Kamil Sakowicz, Jakub Jarmołowicz – Maciej Bortniczuk.

Zagrali także: Kacper Szadłowski, Hubert Matras, Oskar Osipiuk, Daniel Kazberuk, Przemysław Chyrchała, zawodnik testowany.

Trener Jagiellonii II: Wojciech Kobeszko.

Plan sparingów zepołu rezerw Jagiellonii Białystok:

24.06.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 4:0 (Bortniczuk – dwa, Szadłowski, Chyrchała);
01.07.2020 ŁKS Łomża – Jagiellonia II Białystok, godzina 18.30;
04.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, godzina 10.00;
07.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, godzina 18.00;
11.07.2020 Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok;
18.07.2020 MKS Mazur Ełk – Jagiellonia II Białystok;
25.07.2020 Warmia Grajewo – Jagiellonia II Białystok;
01.08.2020 KS Wasilków – Jagiellonia II Białystok;
08.08.2020 Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00