AktualnościALEJA JAGIELLOŃSKICH SZALI NA 100-LECIE JAGI

ALEJA JAGIELLOŃSKICH SZALI NA 100-LECIE JAGI

Od dziś na Rynku Kościuszki, w centrum Białegostoku, Kibice Żółto-Czerwonych mogą podziwiać aleję jagiellońskich szali. Ekspozycja 100 szali będzie przypominała o trwających 100. urodzinach Jagiellonii Białystok.

Dzięki współpracy z Powszechną Spółdzielnią Spożywców w Białymstoku nasze szale zostały wywieszone w przejściu między Sklepem Spożywczym Delikatesy a Barem Podlasie (Rynek Kościuszki 15).

– Przygotowanie „Żółto-Czerwonej” alei od początku znajdowało się w harmonogramie obchodów stulecia Klubu. Czegoś podobnego jeszcze nie było. Zależało nam, aby w centrum Białegostoku pojawiły się jagiellońskie akcenty, które będą przypominały mieszkańcom o jubileuszu, a osobom odwiedzającym nasze piękne miasto ukazywały przywiązanie regionu do Jagi. Szal to atrybut każdego Kibica. Wzniesiony wysoko, ma wymiar symboliczny. Obrazuje dumę, symbolizuje więź i oddanie barwom klubowym – podkreśla dyrektor marketingu w Jagiellonii Białystok, Agnieszka Klim.

– Propozycja Klubu Jagiellonia złożona na ręce Zarządu naszej Spółdzielni bardzo nam się spodobała. Uznaliśmy, że doskonale wpisze się w naszą lokalizację. Z jednej strony początek Alei Blusa, a z drugiej – krajobraz Rynku Kościuszki. To wręcz wymarzone miejsce dla niej. Przede wszystkim naszym celem jest wsparcie  obchodów jubileuszowych 100-lecia Klubu Jagiellonia – mówi Joanna Biała, kierownik marketingu PSS Społem w Białystoku. – Nasza Spółdzielnia także niedawno obchodziła swoje 120-lecie, więc wiemy, jak ważne jest pokazanie lokalnej społeczności tak zacnych, jak ponad 100-letnie jubileusze, którymi już tylko nieliczne firmy i instytucje mogą się pochwalić. Dodam też, że planujemy wesprzeć sympatyków Jagiellonii promocjami w naszej „starej-nowej” Piwiarni Podlasie, której otwarcie zaplanowaliśmy łącznie z odsłonięciem Alei Szalików. Podlasie to zupełnie nowe miejsce na mapie gastronomicznej miasta, z daniami i deserami przeniesionymi wprost z Astorii i z ciekawą kartą napojów – dodaje.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Kibiców do odwiedzania tego miejsca. Wspólny spacer po centrum, obiad, spotkanie z przyjaciółmi – każda okazja będzie dobra, aby pojawić się w „Żółto-Czerwonej” alejce i zrobić na jej tle pamiątkowe zdjęcie.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00