AktualnościBłyszko: Tych bramek można było uniknąć

Błyszko: Tych bramek można było uniknąć

– Szybko straciliśmy dwie głupie bramki, których można było uniknąć – powiedział po przegranym 0:2 meczu z Piastem Gliwice, rozgrywanym w ramach 35. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Wojciech Błyszko.

– W ekstraklasie trzeba wykorzystać fakt gry w przewadze jednego zawodnika przez 45 minut i jeżeli nie wygrać, to starać się przynajmniej zremisować. Dzisiaj to nam niestety nie udało się i do Białegostoku wracamy bez punktów. Nie ukrywajmy, że piłka nożna to jest gra błędów. One były, są i będą. Drużyna, która popełni ich mniej, wygra mecz. Dzisiaj to Piast popełnił ich mniej. Dokładnie o dwa mniej od nas – nasz stoper tymi słowami pdsumował grę Jagiellonii w niedzielnym meczu.

20-letni defensor krótko skomentował swój ligowy debiut. – Fajnie było zadebiutować, trochę na ten moment czekałem. Chciałem się pokazać z jak najlepszej strony i jeżeli jest taka opinia, że mi się to udało, to bardzo mnie to cieszy. Sam jestem wobec siebie krytyczny, w paru momentach mogłem zachować się lepiej. Jestem jeszcze młodym zawodnikiem i mam nadzieję, że te błędy w najbliższych meczach bądź na treningach podczas nadchodzących tygodni będę eliminował i popełniał ich coraz mniej. Indywidualne osiągnięcia wolałbym zamienić na trzy punkty, gdyby istniała taka możliwość. Niestety dzisiaj nam nie wyszło. Nie zaprezentowaliśmy się z najlepszej strony. Przed nami jednak jeszcze dwa ważne mecze, w których będziemy się starali zgarnąć trzy punkty – powiedział urodzony w Drawsku Pomorskim piłkarz.

Defensor Jagi odpowiedział również na pytanie o to, czy dzisiejszy, eksperymentalny personalnie skład linii obrony stanowił dla niego wyzwanie, jeżeli chodzi o komunikację pomiędzy zawodnikami. – Trenujemy ze sobą już tak długi czas, że bez względu na to, kto z kim miałby grać, to dogadywalibyśmy się co najmniej dobrze, jeżeli nie bardzo dobrze – zakończył nasz młodzieżowiec.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00