AktualnościPrzygotowania AP Jagiellonii 2004

Przygotowania AP Jagiellonii 2004

Najważniejsze, że obecnie mamy do dyspozycji na treningach wszystkich chłopaków, także tych spoza regionu. To na pewno poprawi nasz komfort pracy – mówi o przygotowaniach do nowego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów U-17 Tomasz Bernatowicz, trener AP Jagiellonii 2004.

Żółto-Czerwoni wiosną przystąpili do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 jako beniaminek, po wygranych barażach ze Stomilem Olsztyn. Po awansie Jagiellończycy zdążyli rozegrać jedno spotkanie, w którym pokonali GKS Bełchatów 5:4. Zaraz potem Polski Związek Piłki Nożnej ze względów epidemiologicznych zawiesił rozgrywki, by w maju podjąć ostateczną decyzję o anulowaniu tegorocznych zmagań CLJ. Tym samym rocznik 2004, jak również pozostałe grające na poziomie centralnym, rozpoczęły przygotowania do sezonu 2020/2021. Jak one obecnie przebiegają w naszym roczniku 2004?

– Nie znamy jeszcze dokładnego terminarza startu nowych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17. Z tego co nieoficjalnie wiadomo, prawdopodobnie nastąpi to w okolicach połowy sierpnia, czyli podobnie jak w poprzednich latach. Pod tym kątem też się przygotowujemy – mówi trener Bernatowicz.

Za naszymi młodymi piłkarzami są już pierwsze spotkania kontrolne. Jak im poszło? – Z ŁKS-em Łomża rozegraliśmy sparing 27 czerwca. Wówczas przegraliśmy 1:2 po golu Sebastiana Dąbrowskiego. Natomiast z Michałowem spotkaliśmy się w meczu kontrolnym w minioną sobotę i zremisowaliśmy 4:4. Dwie bramki zdobył Karol Obidziński, a kolejne trafienia dorzucił Alex Protaziuk. To spotkanie zakończyło nasz pierwszy mikrocykl treningowy przed startem ligi – informuje szkoleniowiec.

Czy drużynę AP Jagiellonii 2004 przed rozpoczęciem nowego sezonu czekają duże zmiany? – Na pewno przed nowym sezonem nasza kadra zmieni się. Kilku zawodników przejdzie bowiem do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-18. Mowa o Kubie Lutostańskim, Michale Mościckim, Szymonie Żabiuku, Miłoszu Matysiku i Kacpru Skoku. Nie ukrywam też, że z tego względu zasililiśmy się rocznikiem 2005. Na dzień dzisiejszy to Bartek Bernatowicz, Damian Wojdakowski, Maciej Jaroszuk i Jakub Lewicki. Zobaczymy, co jeszcze wydarzy się, zostało bowiem trochę czasu do startu ligi, możliwe są kolejne rotacje w kadrach roczników – dodaje.

Jakie plany przed drużyną? – W najbliższą sobotę, w ramach kolejnego sparingu, zmierzymy się z TOP 54 Biała Podlaska na wyjeździe, a 28 lipca wyjedziemy na tygodniowy obóz przygotowawczy do Ostródy. Na ten moment jeszcze nie jestem w stanie podać listy kolejnych sparingpartnerów, bo jesteśmy w trakcie ustaleń – zaznacza Bernatowicz.

Jak obecnie wyglądają treningi rocznika 2004 po trudnym okresie, spowodowanym pandemią koronawirusa? – Najważniejsze, że mamy do dyspozycji na treningach wszystkich chłopaków, także tych spoza regionu i na pewno poprawi to nasz komfort pracy. Do niedawna jeszcze ze względów epidemiologicznych, po zamknięciu szkół i internatów nie było to możliwe. Niektórych zobaczyliśmy pierwszy raz od dłuższego czasu, więc jesteśmy optymistycznie nastawieni. Wreszcie możemy normalnie pracować – podkreśla.

W jakiej formie są nasi piłkarze? – Generalnie, z moich obserwacji wynika, że chłopcy, którzy wcześniej nie byli z nami, solidnie pracowali i wywiązali się z tego, co im zaleciliśmy. Teraz to widać, więc myślę, że szybko wrócimy do optymalnej formy – podsumowuje trener Bernatowicz.

Plan przygotowań AP Jagiellonii 2004:
* 27 czerwca: sparing z ŁKS 1926 Łomża (IV liga) 1:2 (bramka dla AP – Dąbrowski)
* 11 lipca: sparing z KS Michałowo (IV liga) 4:4 (Obidziński – dwie, Protaziuk – dwie)
* 18 lipca: sparing z TOP 54 Biała Podlaska
* 28 lipca – 4 sierpnia: obóz przygotowawczy w Ostródzie, kolejne mecze kontrolne

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00