AktualnościRezerwy na remis w kolejnym sparingu

Rezerwy na remis w kolejnym sparingu

Drugi zespół Jagiellonii Białystok kontynuuje przygotowania do nowego sezonu w trzeciej lidze. Podopieczni Wojciecha Kobeszki i Jana Pawłowskiego mają za sobą już szósty letni sparing. Tym razem Żółto-Czerwoni zremisowali na wyjeździe z Mazurem Ełk 2:2.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy trenera Wojciecha Kobeszkę:

Mecz był ciekawy i bardzo pożyteczny. Nasza organizacja gry  jest na pewno dużo lepsza niż w poprzednich spotkaniach, ale powtarzają się mankamenty z poprzednich sparingów. W głupi sposób tracimy bramki, po błędach indywidualnych. Z gry możemy być zadowoleni, ale z wyniku już nie. Przytrafiły nam się błędy w wyprowadzeniu piłki, w pierwszym przypadku był to błąd techniczny naszego środkowego pomocnika, a przy drugim straconym golu wkradła się w nasze poczynania nonszalancja i nieodpowiedzialne zachowanie. W efekcie w głupi sposób straciliśmy obie bramki. Na pewno jest to nasza bolączka, ale jeżeli chodzi o same granie, to z pewnością idzie to w dobrą stronę. Mieliśmy w tym meczu sporo sytuacji, w przeciwieństwie do rywala, który wykorzystał nasze pomyłki. Mieliśmy kilka znakomitych okazji, w których powinniśmy zachować się dużo lepiej. Do poprawy skuteczność, wtedy jest duża szansa na poprawę rezultatów. Na razie jednak idziemy w dobrą stronę, wykonujemy swoją pracę. Rozgrywamy sparingi, więc właśnie teraz jest czas, żeby te błędy popełniać i wyciągać wnioski. Mam nadzieję, że zmierzamy w dobrym kierunku. Liczę, że w meczach kontrolnych wyeliminujemy swoje mankamenty, a w trzeciej lidze będzie ich mniej. Mamy jeszcze trochę czasu do startu sezonu, przed nami dużo pracy, ale są powody do optymizmu. Z jednej strony martwią stracone bramki, a z drugiej organizacja gry wygląda coraz lepiej. Nasza obecna kadra jest już zbliżona do tego, czym będziemy dysponować w sezonie ligowym, choć zapewne jeszcze zajdą w niej drobne zmiany. Cieszę się, że w ostatnim meczu zagrał Janek Pawłowski, mój asystent, z doświadczeniem gry w ekstraklasie, a w minionym sezonie w trzeciej lidze w barwach KS Wasilków. Zna więc doskonale rozgrywki, do których przystąpimy, dlatego jego wsparcie będzie nieocenione.

Mazur Ełk – Jagiellonia II Białystok 2:2 (1:1).
Bramki dla Jagi: Huczko, Twarowski.

Jagiellonia II: Maliszewski – Matus, Pankiewicz, Żukowski, Czerech, Huczko, Nawrocki, Orpik, Pawłowski, Bortniczuk, Twarowski.

Grali także: Jarmołowicz, Sakowicz, Osipiuk, Mazur, Matras, Maciejuk, Żarejko, Kapica.

Plan sparingów zespołu rezerw Jagiellonii Białystok:
24.06.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 4:0 (Bortniczuk – dwa, Szadłowski, Chyrchała);
01.07.2020 ŁKS Łomża – Jagiellonia II Białystok, 1:0;
04.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 2:4 (Huczko, Nawrocki);
07.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, 3:0 (Bortniczuk – trzy);
11.07.2020 Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok, 2:0;
18.07.2020 MKS Mazur Ełk – Jagiellonia II Białystok 2:2 (Huczko, Twarowski);
25.07.2020 Warmia Grajewo – Jagiellonia II Białystok;
01.08.2020 KS Wasilków – Jagiellonia II Białystok;
08.08.2020 Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00