AktualnościPrzygotowania Jagiellonii 2005. Hermes: Przed nami dużo pracy

Przygotowania Jagiellonii 2005. Hermes: Przed nami dużo pracy

Drużyna U-16 Jagiellonii Białystok rozpoczęła już przygotowania do startu nowego sezonu. W rundzie jesiennej kampanii 2020/2021 podopieczni trenerów Hermesa i Łukasza Tupalskiego będą rywalizować w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. O przygotowaniach do tej rywalizacji, ale także springach, założeniach przed startem sezonu oraz nowych twarzach w drużynie porozmawialiśmy z pochodzącym z Brazylii szkoleniowcem.

– Treningi całą drużyną rozpoczęliśmy w miniony poniedziałek, 20 lipca. Wcześniej powoli wracaliśmy do wspólnych zajęć. Nie były to zajęcia odbywające się codziennie, spotykaliśmy się trzy razy w tygodniu. Tak naprawdę dopiero teraz mamy pełną „normalność”, jeżeli chodzi o treningi czy sparingi. Do końca czerwca mieliśmy problem, ponieważ nieczynny był internat, wobec czego chłopcy przyjezdni nie zawsze mogli z nami trenować. Albo nie mogli przyjechać, albo przyjeżdżali rzadko. Teraz mamy już wszystkich zawodników na miejscu, naturalnie oprócz tych, którzy trenują ze starszymi rocznikami. Czterech naszych piłkarzy trenuje z rocznikiem 2004. Ponadto Oliwier Wojciechowski, który dotychczas był z nami, obecnie trenuje z rezerwami – powiedział szkoleniowiec „Żółto-Czerwonych”.

Za naszymi młodymi adeptami futbolu dosyć długi rozbrat z treningami i piłką w ogóle, spowodowany pandemią koronawirusa. W jakiej formie są młodzi Jagiellończycy po wznowieniu treningów? Jak spożytkowali okres przerwy w grze? – Chłopcy w trakcie przerwy mieli rozpisane zajęcia indywidualne, które wykonali, w miarę możliwości, jak najlepiej. Jeden miał lepsze warunki do ćwiczeń, drugi trochę gorsze, chociażby ze względu na przestrzeń do trenowania. Niemniej, znając chłopaków wiem, że naprawdę ciężko pracowali. To są naprawdę bardzo ambitni i świadomi zawodnicy – zapewnia trener Hermes.

Opiekun jagiellońskiej młodzieży został zapytany o to, jakie stawia sobie i swoim podopiecznym cele na najbliższą rundę. – Mamy już ustalony jeden, najważniejszy cel. Jest nim podzielenie drużyny na dwa zespoły. Jeden będzie rywalizował w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych, w której zwycięstwo daje nam możliwość awansu na wiosnę do Centralnej Ligi Juniorów U-17. To jest nasz główny cel. Nie ma oczywiście nacisku na uzyskanie promocji, niemniej jest to możliwe i będziemy robić wszystko w kierunku realizacji tego założenia. Pamiętajmy jednak, że będziemy grać z rocznikiem 2004, co będzie dla nas też dodatkowym wyzwaniem.

Oczywiście nie jest to jedyny cel jaki stawia przed sobą były wybitny zawodnik. W prowadzonym przez niego zespole pojawiło się wiele nowych twarzy, które trzeba będzie teraz odpowiednio wprowadzić do drużyny. – Będziemy musieli się także skupić na właściwym wkomponowaniu w zespół nowych zawodników. Przed nami dużo pracy, którą trzeba będzie wykonać praktycznie w całości od nowa. Dla trenerów taka sytuacja jest normalna. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że co jakiś czas mamy nowych zawodników. Akurat w tym przypadku jest ich sporo, przez co czeka nas jeszcze większa praca niż zazwyczaj. Nowi zawodnicy muszą wiedzieć jakie mam wobec nich oczekiwania oraz założenia. Z kolei ja muszę ich dokładnie poznać. Nie mamy za dużo czasu do startu ligi, ale poradzimy sobie. To są naprawdę zdolni i inteligentni chłopcy, którzy szybko łapią pewne rzeczy. Z tego względu będzie nam nieco łatwiej – zakończył pochodzący z Brazylii szkoleniowiec.

Swój pierwszy sparing drużyna U-16 Jagiellonii Białystok rozegra już w najbliższą sobotę, 25 lipca, o godzinie 9:00. Rywalem młodych Jagiellończyków będą ich o rok starsi koledzy z ŁKS Łomża. Poniżej zamieszczamy pełny plan sparingów podczas letniego okresu przygotowawczego. O ewentualnych zmianach lub aktualizacjach poniższego terminarza będziemy na bieżąco informować.

Plan sparingów:

25 lipca, 09.00 – vs ŁKS Łomża rocznik 2004 (baza treningowa przy ul. Elewatorskiej);
25 lipca, 11:00 – vs Jagiellonia Białystok rocznik 2004 II zespół (baza treningowa przy ul. Elewatorskiej);
29 lipca, 10:00 – vs MOSP Białystok rocznik 2005 (boisko MOSP-u);
2 sierpnia, 12:00 – vs Polonia Warszawa rocznik 2005 (baza treningowa przy ul. Elewatorskiej);
07 sierpnia, 11:00 – vs Jagiellonia Białystok rocznik 2004 II zespół (baza treningowa przy ul. Elewatorskiej).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00