AktualnościMas: Byłem zdecydowany na grę dla Jagi

Mas: Byłem zdecydowany na grę dla Jagi

– Historie Patryka Klimali i Karola Świderskiego były jednym z powodów, dla których wybrałem Jagiellonię. Przyjeżdżając pierwszy raz do Białegostoku byłem mile zaskoczony. Stadion, szatnie, baza treningowa wyglądają bardzo okazale – powiedział w rozmowie z jagiellonia.pl nowy piłkarz Jagi – Maciej Mas.

Kiedy po raz pierwszy pojawił się temat transferu 19-latka do Jagi? – Po tym, jak 30 czerwca dobiegło końca moje wypożyczenie do Cagliari, toczyły się rozmowy z Jagiellonią. Pojawiło się jeszcze kilka innych zapytań, również od klubow z Ekstraklasy, jednak to białostoczanie okazali się najbardziej konkretni, szybko działali w mojej sprawie. Również sam byłem zdecydowany na grę dla Jagi – zdradza napastnik.

Za Maćkiem pierwsza wizyta na stadionie i bazie przy Elewatorskiej. – Byłem mile zaskoczony. Stadion, szatnie, baza treningowa wyglądają bardzo okazale i są w dobrym stanie. Wszystko stoi na bardzo wysokim poziomie, podoba mi się. To również miało wpływ na moją decyzję – zaznacza nowy nabytek „Żółto-Czrwonych”.

Czego atakujący spodziewa się przed debiutanckim sezonem w Ekstraklasie? – Na pewno nie będzie lekko. Ekstraklasa to w końcu najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Z drugiej strony nie mam zamiaru wchodzić do ligi z kompleksami. Postaram się grać jak najlepiej i walczyć o swoje. Moim zdaniem, w porównaniu do Campionato Primavera, w którym występowałem wiosną, zespoły będą lepiej przygotowane fizycznie – ocenia Maciej Mas.

Czy rosły zawodnik miał okazję konsultować transfer z którymś z rówieśników z Jagiellonii? – Osobiście nie miałem okazji. Kilka razy rywalizowaliśmy z Bartkiem Bidą w rozgrywkach juniorskich. Znamy się z widzenia, ale mojej decyzji z nikim nie konsultowałem. Zaufałem intuicji. Byłem zdecydowany i zdeterminowany, aby wykonać ten krok – mówi wychowanek Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Dlaczego Maciej zdecydował się na Jagę? – Historie Patryka Klimali i Karola Świderskiego były jednym z powodów, dla których wybrałem Jagiellonię. Przecież „Świder”, podobnie jak ja w przeszłości występował w łódzkim SMS. Ich przykłady pokazują, że młody napastnik może rozwinąć się w Jagiellonii i wypłynąć stąd do lepszej ligi. Moje osobiste cele? Przede wszystkim regularne występy. Jestem młodym zawodnikiem i chcę się rozwijać – deklaruje w rozmowie z jagiellonia.pl.

Czy jego zdaniem przepis o młodzieżowcu pomoże mu zbierać cenne minuty? – Myślę, że ten przepis jest dla młodych chłopaków niczym złoto. Trenerzy muszą stawiać na przynajmniej jednego młodego. Z drugiej strony sami zawodnicy toczą rywalizację między sobą o miejsce w składzie. Na pewno chcę pokazać się w Białymstoku z dobrej strony – zapowiada były piłkarz łódzkiej SMS.

Jak nasz nowy atakujący wspomina grę we Italii? – Mój pobyt we Włoszech był ciekawym doświadczeniem, chociaż grałem tam stosunkowo krótko. Rozgrywki zakończono przez pandemię już na początku marca. W Italii zobaczyłem coś innego, nowego, mam na myśli podejście do futbolu, nastawienie mentalne. Moim zdaniem różnica między CLJ, a włoską Primaverą jest bardzo duża. Trudno porównać grę w lidze Campionato Primavera, a I ligą, gdzie pojawia się presja wyniku, a gra bardziej zachowawcza. – zakończył Maciej Mas.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00