AktualnościNowy zawodnik i kolejne spekulacje, czyli w prasie o Jadze

Nowy zawodnik i kolejne spekulacje, czyli w prasie o Jadze

W środowym przeglądzie prasy o nowym zawodniku Jagiellonii, 19-letnim Macieju Masie, oraz spekulacjach transferowych. O transferowych przymiarkach do Jagi przeczytamy na łamach Przeglądu Sportowego oraz WP Sportowe Fakty. Z kolei Gazeta Współczesna informuje o pozysakniu przez Klub Macieja Masa.

Przegląd Sportowy

Pavels Steibors ma zostać nowym bramkarzem Jagiellonii. Łotysz był jednym z najjaśniejszych punktów Arki Gdynia, która spadła z PKO Ekstraklasy. 34–letni Pavels Steinbors lada chwila zjawi się w Białymstoku, a to znak, że Jagiellonia zakończyła poszukiwania bramkarza numer 1 na kolejny sezon. Łotysz dołączy do nowych kolegów i wspólnie z nimi, czwartkowo–piątkowymi badaniami rozpocznie przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Oczywiście, po złożeniu podpisu na kontrakcie, choć to akurat formalność, bo już kilkanaście dni temu obie strony osiągnęły wstępne porozumienie. Do dogrania pozostawały szczegóły.

WP Sportowe Fakty

Wszystko wskazuje na to, że Dominik Furman po czterech latach odejdzie z Wisły Płock. Pomocnik ma oferty z Chorwacji, jednak jego sytuację monitoruje także… Jagiellonia. 28-latek nie jest darzony sympatią w Białymstoku. Dominik Furman nie ukrywa swojego przywiązania do Legii Warszawa, co udowodnił choćby w 2018 roku. Jagiellonia do ostatniej kolejki toczyła wówczas z Legią bój o mistrza Polski, a przeciwnikiem ekipy z Białegostoku była właśnie Wisła Płock. Furman gdy schodził do szatni nie wytrzymał i rzucił w stronę pracowników podlaskiego klubu: „I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem”.

Gazeta Współczesna

19-letni Maciej Mas związał się trzyletnim kontraktem z Jagiellonią Białystok. Mas pochodzi z Aleksandrowa Łódzkiego, a od 2012 roku był zawodnikiem SMS Łódź. Wiosną był wypożyczony z SMS-u do włoskiego Cagliari Calcio. Przed przerwaniem rozgrywek zagrał w sześciu meczach drużyny młodzieżowej włoskiego klubu i strzelił cztery gole. Natomiast jesienią ubiegłego roku był na wypożyczeniu w pierwszoligowym GKS Bełchatów, gdzie zagrał w 17 meczach.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00