AktualnościWygrana rezerw na koniec przygotowań

Wygrana rezerw na koniec przygotowań

Drugi zespół Jagiellonii Białystok w minioną sobotę (1 sierpnia) rozegrał ostatni sparing podczas okresu przygotowawczego do startu III ligi. Na zakończenie przygotowań „Żółto-Czerwoni” wysoko i pewnie wygrali z KS Wasilków, 5:0.

O komentarz do sobotniej rywalizacji poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, trenera Wojciecha Kobeszkę:

– Bardzo wartościowy sparing. Dobra sprawdzian dla nas przed inauguracją ligowej rywalizacji. Chodziło przede wszystkim o przeciwnika. Nasz dzisiejszy rywal to drużyna występująca na tym samym poziomie rozgrywkowym co my, czyli w III lidze. Pierwsza połowa była bardzo ciężka. Brakowało nam płynności w grze, trudno było nam złapać odpowiedni rytm. Przeciwnik też nie pozwalał na zbyt wiele, do przerwy prezentował się naprawdę dobrze. Przed przerwą mieliśmy rzut karny, którego nie wykorzystaliśmy. Również zespół z Wasilkowa miał swoją jedną dogodną sytuację do objęcia prowadzenia, jednak też jej nie wykorzystał. Po zmianie stron poprawiliśmy organizację gry, wyglądało to dużo płynniej, skonstruowaliśmy sporo ciekawych akcji. Z perspektywy drugiej połowy nasze zwycięstwo jest absolutnie zasłużone, bowiem po przerwie nasza dominacja nie podlegała dyskusji. Wygraliśmy 5:0, a mogliśmy jeszcze wyżej, mieliśmy bowiem kilka sytuacji. Są jednak pewne mankamenty w naszej grze, które będziemy się starali poprawić przed startem sezonu ligowego – tymi słowami ostatni sparing swoich podopiecznych podsumował opiekun jagiellońskich rezerw.

Szkoleniowiec drugiego zespołu Jagi wypowiedział się również na temat startujacego już za tydzień sezonu 2020/2021 III ligi. – Forma zespołu idzie w dobrym kierunku. Początkowe pięć kolejek pokaże, o co będziemy grali w III lidze. Z pewnością starcia ligowe nie będą łatwymi spotkaniami. Nasz gra musi się cechować cierpliwością, ale też determinacją. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Zaczynamy spotkaniem ze Zniczem Biała Piska, z którym zagraliśmy dwa sparingi w okresie przygotowawczym, jest to zatem dobrze znany nam rywal. Jedno spotkanie z nimi przegraliśmy, jedno wygraliśmy. Oni wiedzą sporo o nas, my wiemy sporo o nich. Będzie to ciekawe spotkanie – zakończył trener Kobeszko.

Jagiellonia II Białystok – KS Wasilków 5:0 (0:0).

Bramki: Nawrocki – dwie, Wasilewski, Maciejuk, Jarmołowicz.

Skład Jagiellonii II Białystok: Gostomski – Majsterek, Płoszkiewicz, Huczko, Pankiewicz, Bayer, Nawrocki, Wasilewski, Pawłowski, Twarowski, Karpiński.

Grali także: Kosikowski, Żukowski, Maciejuk, Orpik, Matras, Żarejko, Jarmołowicz.

Wyniki wszystkich sparingów zespołu rezerw Jagiellonii Białystok:

24.06.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 4:0 (Bortniczuk – dwie, Szadłowski, Chyrchała);
01.07.2020 ŁKS Łomża – Jagiellonia II Białystok, 1:0;
04.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Znicz Biała Piska, 2:4 (Huczko, Nawrocki);
07.07.2020 Jagiellonia II Białystok – Wissa Szczuczyn, 3:0 (Bortniczuk – trzy);
11.07.2020 Olimpia Zambrów – Jagiellonia II Białystok, 2:0;
18.07.2020 MKS Mazur Ełk – Jagiellonia II Białystok 2:2 (Huczko, Twarowski);
25.07.2020 Warmia Grajewo – Jagiellonia II Białystok 0:5 (Pankiewicz, Twarowski – dwie, Maciejuk, Żarejko);
01.08.2020 KS Wasilków – Jagiellonia II Białystok 0:5 (Nawrocki – dwie, Wasilewski, Maciejuk, Jarmołowicz).

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00