AktualnościBorysiuk: Nie wiem, jak to wytłumaczyć

Borysiuk: Nie wiem, jak to wytłumaczyć

Mamy za dobrą drużynę, żeby grać w kratkę i przegrywać w takim stylu jak dziś. Taka sytuacja nie ma prawa się powtórzyć – mówił po przegranym 1:3 meczu ze Stalą Mielec zawodnik Jagiellonii, Ariel Borysiuk.

Nie gram na tej pozycji. Jakiś czas temu, bardzo dawno, jeszcze w Lechii Gdańsk, zdarzyły mi się występy w tej roli. Taka okoliczność była brana pod uwagę. Od wtorku wiedzieliśmy, jakie mamy problemy w drużynie. Przeczuwałem to, a po wczorajszym treningu byłem pewny, że wystąpię na tej pozycji. Mogłem się zatem do tego przygotować – mówił nasz piłkarz.

Słabe nasze wejście w mecz, szybko straciliśmy bramkę. Po golu Przemka zanotowaliśmy 20 minut naprawdę kapitalnej gry. Nie schodziliśmy z połowy Stali, dobrze to wyglądało. Natomiast w drugiej połowie praktycznie nie istnieliśmy. W ofensywie popełnialiśmy dużo prostych, indywidualnych błędów i strat. Nadziewaliśmy się na dużo kontrataków Stali, mogło to się skończyć wyższą porażką. Nie wiem jak to wytłumaczyć – kontynuował gracz Jagi.

Z czego wynika nierówna ostatnimi czasy forma „Żółto-Czerownych”? – Mamy za dobrą drużynę, żeby grać w kratkę i przegrywać w takim stylu, jak dziś. Taka sytuacja nie ma prawa się powtórzyć. Do końca roku zostały trzy mecze i trzeba zrobić wszystko, żeby spokojnie utrzymać się w górnej ósemce, doskoczyć do czołówki. Widzimy, że z tyłu nikt nie śpi. Dzisiejszy mecz z dotąd ostatnią w tabeli Stalą pokazał, że pułapki czyhają wszędzie – zakończył Borysiuk.