AktualnościCLJ U-18: Po przerwie czas na starcie z Hutnikiem

CLJ U-18: Po przerwie czas na starcie z Hutnikiem

Po wymuszonej przerwie w niedzielę (20.09) o godz. 12:00 juniorzy starsi Jagiellonii Białystok powalczą o punkty w wyjazdowym starciu Centralnej Ligi Juniorów U-18, a rywalem podopiecznych Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstko będzie Hutnik Kraków.

Jak podziałała na Żółto-Czerwonych blisko trzytygodniowa przerwa od ligowych gier? Jagiellończycy ostatni mecz o stawkę rozegrali 29 sierpnia. Wówczas przegrali przy Elewatorskiej z Koroną Kielce 2:4. Potem z różnych względów spotkania naszego zespołu były przekładane.

– Nie jesteśmy zadowoleni z rezultatu poprzedniego meczu z Koroną, choć długimi momentami gra była na dobrym poziomie. W piłce nożnej jednak chodzi o strzelanie goli, a przeciwnik był po prostu skuteczniejszy. Jak czujemy się po przerwie? Część zawodników dostała w tym okresie szansę gry w rezerwach, więc powinniśmy być w optymalnej dyspozycji. Pojedziemy do rywala, który w tym sezonie dobrze prezentuje się na własnym boisku. W dwóch meczach zgarnął komplet punktów. Chcemy jednak zagrać dobry mecz i zwyciężyć – zapewnia Krzysztof Zalewski, trener juniorów starszych Jagiellonii.

Jak na razie Jagiellończycy mają za sobą tylko jedną delegację, ale z bardzo silnym rywalem. Żółto-Czerwoni zremisowali na wyjeździe z Lechem Poznań 2:2. Potem nasz zespół musiał uznać wyższość dobrze dysponowanej Korony (2:4) przy Elewatorskiej. W czym zespół Jagi może upatrywać optymizmu przed zbliżającą się potyczką z Hutnikiem?

– Do kadry meczowej powróci już Jakub Lutostański, który z powodu urazu mięśniowego musiał opuścić ostatnie spotkanie. Nasze możliwości ofensywne na pewno wzrosną – dodaje szkoleniowiec Jagi. Przypominamy, że Lutostański z dorobkiem czterech goli jest obecnie najskuteczniejszym strzelcem Jagiellonii w Centralnej Lidze Juniorów U-18.

Kogo czekają wymuszone absencje w niedzielę? – Na pewno kontuzje wciąż uniemożliwią grę Piotrkowi Murawskiemu, który doznał urazu w okresie przygotowawczym i Lucjanowi Frydrychowi, który wypadł ze składu po pierwszej kolejce. Chłopcy wciąż przechodzą rekonwalescencję i na pewno zabraknie ich w Krakowie – informuje Zalewski.

Najbliższy, wyjazdowy mecz Jagiellończyków z Hutnikiem zostanie rozegrany w niedzielę (20.09) o godz. 12:00. Trzymamy kciuki za Żółto-Czerwonych.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00