AktualnościLopez: W Jagiellonii dzięki Daniemu

Lopez: W Jagiellonii dzięki Daniemu

– Nie trafiłbym do Jagiellonii gdyby nie Dani Quintana. To on podesłał moje video do zarządu. Na miejscu pomógł mi Jesus Imaz. Cieszę się, że trafiłem tutaj – powiedział po podpisaniu umowy z Jagą Fernan Lopez.

Jakie były pierwsze wrażenia Fernana po podpisaniu kontraktu? – Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ przyjechałem tutaj, aby zaprezentować swoje umiejętności. Najwidoczniej trener był zadowolony z mojej postawy podczas treningów i zgodził się, abym dołączył do drużyny – podkreśla Hiszpan.

Na ile w adaptacji w drużynie pomógł mu Jesus Imaz? – Jestem bardzo wdzięczny Jesusowi, ponieważ od początku bardzo mi pomagał. Wprowadził do szatni, przedstawił kolegom, dużo mówił o drużynie oraz samym klubie. Mając go u boku czuję się dużo bardziej komfortowo na boisku, a to jest ważne, aby dobrze grać w piłkę – zaznacza nowy zawodnik Jagi.

Niemałą rolę w sprowadzeniu Fernana do Jagiellonii odegrał Dani Quintana. – Od kiedy znamy się z Danim zawsze mi powtarzał, że muszę zagrać w Ekstraklasie, bo mam odpowiednie umiejętności. Ostatecznie latem tego roku on sam podesłał moje video przedstawicielom zarządu. Widział je również trener. Tak to się wszystko zaczęło. Potem zostałem zaproszony na testy, a dzisiaj podpisałem umowę. Jestem wdzięczny Daniemu, bo bez jego pomocy prawdopodobnie nigdy bym tutaj nie trafił – mówi filigranowy pomocnik.

Co nasz nowy zawodnik mówi o sobie? – Lubię grę z dużą liczbą podań, częstym przemieszczaniem się. Mogę grać jako „ósemka” lub „dziesiątka”. Jestem szybkim zawodnikiem do wyprowadzania ataków, zakładania pressingu – zakończył Fernan Lopez.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00