AktualnościCLJ U-18: Wysoka wygrana z Hutnikiem

CLJ U-18: Wysoka wygrana z Hutnikiem

Znakomity mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-18 mają za sobą piłkarze juniorów starszych Jagiellonii Białystok. Drużyna, którą prowadzą trenerzy Krzysztof Zalewski i Michał Szóstko, bez większych problemów i wysoko pokonała w delegacji Hutnika Kraków 4:0.

Żółto-Czerwoni przystępowali do niedzielnej rywalizacji po kilkutygodniowej przerwie. Spotkania Jagiellończyków z różnych względów były przekładane, a ostatni ligowy mecz białostoczanie rozegrali 29 sierpnia w ramach 3. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18. Wówczas Jaga uległa przy Elewatorskiej Koronie Kielce 2:4 i od tamtego czasu nasz zespół czekała wymuszona pauza.

Jeśli ktoś miał obawy o formę młodych Żółto-Czerwonych podczas rywalizacji w Krakowie, to były one zupełnie niepotrzebne. Od pierwszych minut niedzielnego meczu to Jagiellończycy byli stroną dominującą, czemu dowodziły stwarzane okazje. Na początku spotkania dogodnych szans nie wykorzystali jednak m.in. Radosław Zyśk i Jakub Lutostański, a więc najlepsi strzelcy białostoczan w bieżącej kampanii. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 45. minucie spotkania podopieczni Krzysztofa Zalewskiego i Michała Szóstki egzekwowali rzut rożny, a konkretnie Hubert Karpiński. Ofensywny piłkarz Żółto-Czerwonych popisał się kapitalnym uderzeniem, po którym golkiper Hutnika był bez szans na skuteczną interwencję.

– Do przerwy zasłużenie prowadziliśmy. Możemy tylko żałować, że nie udało nam się strzelić gola szybciej, bo już w pierwszych 10 minutach mieliśmy bardzo dobre okazje. Wtedy grałoby nam się dużo łatwiej. Byliśmy stroną dominującą, prowadzącą grę w tej części meczu, choć kilka razy przeciwnik groźnie nas skontrował i pod koniec pierwszej połowy miał dogodną szansę na gola, którą zaprzepaścił. Chwilę później to my objęliśmy prowadzenie – relacjonuje trener Zalewski.

Po zmianie stron Jagiellończycy szybko wybili rywalom z głowy jakiekolwiek nadzieje na korzystny rezultat. Między 55. a 57. minutą rywalizacji nasz zespół zdobył dwie kluczowe bramki, które zadecydowały o tym, że Hutnik nie miał już żadnych szans na skuteczną pogoń. Najpierw rezultat podwyższył Karpiński, a chwilę później swojego piątego gola w sezonie strzelił niezawodny Lutostański. W końcówce krakowian dobił jeszcze Krystian Maciejuk. Żółto-Czerwoni pewnie pokonali Hutnika i dopisali do dorobku niezwykle cenne trzy punkty.

– Szybko zdobyliśmy dwie bramki po przerwie, ustawiliśmy ten mecz i do końca grało nam się już dużo spokojniej. Wygrana jest w pełni zasłużona, a wynik mówi sam za siebie. Zagraliśmy wzmocnieni tez kilkoma zawodnikami z rezerw, którzy stanęli na wysokości zadania – podsumowuje Zalewski.