AktualnościCLJ U-17: Czas na starcie Legią

CLJ U-17: Czas na starcie Legią

Przed drużyną AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2004 kolejny mecz w ramach trwającego sezonu 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów U-17, w którym na wyjeździe zmierzą się z Legią Warszawa. To spotkanie rozgrywane będzie w sobotę (03.10) w ramach 8. kolejki zmagań. Początek o godzinie 13:00.

Juniorzy młodsi „Dumy Podlasia” obecnie zajmują 4. miejsce w swojej klasie rozgrywkowej, z dorobkiem 10 punktów na koncie, które udało im się zgromadzić dzięki trzem zwycięstwom i jednemu remisowi. Do tego bilansu należy dołożyć jeszcze trzy porażki, z których najświeższą jest ta poniesiona przed tygodniem z UKS SMS Łódź (1:2) w delegacji. Białostoczanie przegrali minimalnie 1:2 i musieli pogodzić się ze stratą punktów. Niemniej ogólny obraz ich gry na początku trwającej kampanii nie wygląda źle. Dla przykładu, podopieczni trenerów Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki potrafili zwyciężyć w trudnym starciu z Escolą Varsovia Warszawa (domowe 3:2 w 5. kolejce), rozbić 7:0 na wyjeździe GKS Bełchatów oraz toczyć wyrównany bój z Legią Warszawa w 1. serii gier (porażka 4:5), czy inną drużyną ze stolicy – liderującą Polonią 1:2. Teraz przyszedł czas rewanżowe spotkanie z „Wojskowymi”.

Co do drużyny Legii, to znajduje się ona obecnie na samym szczycie tabeli. Uściślając, piłkarze z województwa mazowieckiego w siedmiu dotychczas rozegranych kolejkach zanotowali pięć wygranych oraz po jednym remisie i porażce, co przełożyło się na 16 punktów i fotel wicelidera, tuż za plecami lokalnego konkurenta – Polonii Warszawa. Jeżeli chodzi o bilans bramkowy, to jak dotąd młodzi zawodnicy „Wojskowych” strzelili 22 gole, tracąc przy tym sześć bramek. W spotkaniu poprzedniej kolejki mierzyli się na swoim obiekcie z Ursusem Warszawa, z którym wygrali 2:0.

Początek wyjazdowego meczu AP Jagiellonii Białystok 2004, rozgrywanego w ramach 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 z Legią Warszawa w sobotę, 3 października, o godzinie 13:00.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00