AktualnościKrzysztof goleador, czyli w prasie o Jadze

Krzysztof goleador, czyli w prasie o Jadze

W czwartkowej prasówce w kontekście Jagiellonii znajdujemy relację ze zwycięskiego meczu naszej drużyny w CLJ, a także deklarację Arvydasa Novikovasa o powrocie do Jagi.

CLJ, Jaga lepsza od Wisły. – W zaległym spotkaniu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 drużyna Jagiellonii Białystok pokonała na własnym boisku Wisłę Kraków 4:2. Środowy mecz z drugą w tabeli Wisła Kraków był bardzo ciekawym spotkaniem, który przypominał wymianę ciosów. Na gol Radosława Zyśka szybko odpowiedziała „Biała Gwiazda” trafieniem Sławomira Chmiela. A cztery minuty później Jagiellonia znów prowadziła, gdy strzelił Krzysztof Toporkiewicz. W drugiej połowie do głosu doszli goście, którzy doprowadzili do kolejnego remisu w 76. minucie. Od 85. minuty jagiellończycy grali z przewagą jednego piłkarza, gdyż jeden z wiślaków został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Końcówka meczu należała do Jagiellonii. Dwa wykorzystanie karne Toporkiewicza dały Jadze zwycięstwo.

Novikovas nie wyklucza powrotu do Jagiellonii. – Na pewno i nie mówię z tego powodu, że to akurat Fiedzia. Tylko na niego trzeba zdecydowanie postawić. Zaufanie u kibiców Jagiellonii ma, bo w Białymstoku zawsze był lubiany. Ważniejsze jest, by trener mocno mu zaufał. Fiedzia musi czuć wsparcie, a wtedy na pewno znowu zacznie ładować gole. (…) Gdy Fiedzia podpisał kontrakt, kierownik Jagi zapytał mnie, kiedy ja wracam? Dlaczego nie? Może kiedyś, ale…(śmiech). (…) Ale odpisałem kierownikowi, że za trzy, cztery lata wracam!