AktualnościOkręgowy Puchar Polski: Rezerwy w ćwierćfinale

Okręgowy Puchar Polski: Rezerwy w ćwierćfinale

Wygraną zakończył się wyjazdowy mecz Jagiellonii II Białystok, rozgrywany w ramach 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski. „Żółto-Czerwoni” pokonali w tym spotkaniu IV-ligową Warmię Grajewo 5:1. Bramki dla białostoczan zdobywali Mikołaj Wasilewski (dwie) oraz Maciej Bortniczuk, który zanotował hat-tricka.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy naszych rezerw, którzy prowadzenie objęli już w 5. minucie gry za sprawą trafienia Mikołaja Wasilewskiego. Po Jagiellończykach widać było dużą determinację oraz chęć do gry. Po strzelonym golu nie zwolnili tempa i w 9. minucie ponownie stanęli przed szansą bramkową. Tym razem jednak zabrakło nieco precyzji, bowiem piłka zamiast w siatce wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy. Kolejne minuty to kolejne okazje dla gości, które podopieczni Wojciecha Kobeszki bezlitośnie wykorzystali. W 11. minucie było 2:0 po bramce głową, autorstwa Macieja Bortniczuka.

Tym akcentem nasz snajper rozpoczął swój ofensywny koncert, który ostatecznie zakończył z hat-trickiem. Drugiego gola strzelił w 16. minucie, ponownie pokonując golkipera grajewian uderzeniem głową, a trzecią bramkę dorzucił w 37. minucie, skutecznie egzekwując rzut karny. W międzyczasie zawodnicy Warmii zdołali zanotować jedno trafienie, w 33. minucie, którym popisał się Dawid Kondratowicz.

Do przerwy w Grajewie było 4:1 dla Jagi. Po zmianie stron gra zdecydowanie zwolniła, nie obfitowała już w aż tak wiele akcji ofensywnych, niemniej białostoczanom udało się dorzucić jeszcze jednego gola. W 62. minucie uczynił to bardzo dobrze wczoraj dysponowany Mikołaj Wasilewski, który tym trafieniem ustalił rezultat spotkania na 5:1 dla Jagiellonii. Warto podkreślić nietuzinkową urodę tego gola. Mikołaj uderzył w samo okienko bramki gospodarzy, a piłka otarła się jeszcze o poprzeczkę. Dzięki tej wygranej drugi zespół „Dumy Podlasia” zameldował się już w 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski.

O komentarz do spotkania poprosiliśmy szkoleniowca Jagiellonii II Białystok, Wojciecha Kobeszkę. – Mecz dobrze się dla nas układał już w pierwszej połowie. Szybko zdobyliśmy trzy bramki, trzeba przyznać, że po ładnych akcjach. Trzeba pochwalić zespół za dzisiejszy występ, w pierwszej połowie przede wszystkim za grę do przodu. Jednocześnie uważam, że nie ustrzegliśmy się kilku błędów, jeżeli chodzi o grę defensywną. Mamy co poprawiać przed kolejnymi spotkaniami, niemniej cieszy dzisiejsza organizacja gry ofensywnej. Trzeba się cieszyć z tego zwycięstwa. Dzisiaj mieliśmy wyżej zawieszoną poprzeczkę, aniżeli w poprzedniej rundzie – mówił trener naszych rezerw.

– Przeciwnik starał się, w tym meczu było sporo walki, ale chłopcy pokazali, że są lepsi. Dzisiaj mieliśmy sporo sytuacji, a większość z nich zamieniliśmy na gole. W pierwszej połowie przy dwóch okazjach można było pokusić się jeszcze o lepsze wykończenie. Druga połowa była na pewno mniej ciekawa, mniej się działo. Dopiero zmiany nieco ożywiły grę i pod koniec zaczęło się dziać na murawie coś więcej. Myślę, że ozdobą drugiej połowy był piękny strzał Mikołaja Wasilewskiego. W pierwszej części równie pięknym strzałem z główki popisał się Maciek Bortniczuk. Można powiedzieć, że porażkę w ostatnim meczu ligowym dzisiejszym występem nieco zmazaliśmy i trochę się zrehabilitowaliśmy. Mam nadzieję, że wróciliśmy na właściwe tory i w następnych spotkaniach będzie już dobrze, aczkolwiek ten mecz ujawnił elementy, nad którymi musimy jeszcze popracować. Musimy być bardziej dojrzali, jeżeli chodzi o grę defensywną i bardziej zdeterminowani, jeżeli chodzi o organizację gry – zakończył.