AktualnościJan Faberski i Maksymilian Koj dołączyli do naszej Akademii!

Jan Faberski i Maksymilian Koj dołączyli do naszej Akademii!

Miło nam poinformować, że Akademia Piłkarska Jagiellonii Białystok zyskała dwóch nowych zawodników. Pierwszym został Jan Faberski. 14-letni ofensywny pomocnik to jeden z największych talentów w Europie w swojej kategorii wiekowej, którego zapraszano do udziału w treningach i turniejach słynnego Ajaxu Amsterdam. Drugim jest Maksymilian Koj.

Obaj dołączyli do drużyny z rocznika 2006, którą obecnie prowadzą trenerzy – Przemysław Papiernik i Marek Wasiluk. Faberski pierwsze kroki w młodzieżowym futbolu stawiał w akademiach warszawskich – w miejscowym Hutniku, FFA oraz przez pół roku w Legii. Jego talent został dostrzeżony przez skautów jednego z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych klubów świata – Ajaxu Amsterdam. Jan był kilkakrotnie zapraszany na treningi i turnieje z zespołem z Holandii. W lutym 2019 roku przebywał w Anglii dzięki zaproszeniu od akademii Evertonu. 

Faberski jest zawodnikiem ofensywnym, świetnie wyszkolonym technicznie i kreatywnym. Już od dłuższego czasu jego umiejętności są znane szerszej widowni. W internecie, a konkretnie serwisie YouTube możemy odnaleźć kilka ciekawych materiałów z próbką jego możliwości. Niektóre z nich prezentujemy poniżej.

Koj, podobnie jak Faberski, pierwsze kroki stawiał w zespole Hutnika. Później zasilił szeregi stołecznego FFA. Był powoływany do reprezentacji Mazowieckiego ZPN-u.

Janku, Maks witamy w Jadze!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00