AktualnościMłodziczki: Remis w meczu na szczycie

Młodziczki: Remis w meczu na szczycie

W niedzielę (04.10) w ramach 5. kolejki Ligi Młodziczek nasze dziewczynki podejmowały w derbowej potyczce Włókniarz Białystok, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Podopieczne Eweliny Zaczeniuk i Diany Czerskiej-Kurek są na drugim miejscu w tabeli.

Żółto-Czerwone wciąż są w lidze niepokonane, ale stawce przewodzi Włókniarz, wyprzedzając nasze dziewczynki lepszym bilansem zdobytych i straconych bramek.

– Zgodnie z oczekiwaniami był to najtrudniejszy mecz, a wynik 1:1 pokazuje, jak obie drużyny walczyć będą o finalny prym w lidze młodziczek – komentuje Diana Czerska-Kurek, opiekunka naszych zawodniczek.Pierwsza połowa zmagań zakończyła się wynikiem 0:0. Żółto-czerwone dobrze realizowały założenia taktyczne w formacjach.– Na wyróżnienie zasługują dwie bielszczanki, czyli Ola Kozłowska i Julia Perkowska, jak również solidna firma, a więc Anna Pochomczyk, grające w obronie. Słowo pochwały w dniu dzisiejszym należy się także mistrzyni „drugiego planu”. Pola Kurek zrobiła dziś kawał dobrej roboty i wykonała co do słowa zadania powierzone przez trenerkę – dodaje.Wynik spotkania w 39. minucie otworzyła kapitan – Agata Gołub. Włókniarz wyrównał dosyć szybko po błędzie defensywy Jagiellonek. Wykorzystała go w 43. minucie Martyna Jałbrzykowska. Zacięty mecz zakończył się remisem, ale postawa Żółto-Czerwonych na pewno zasługuje na pochwałę.Liga Młodziczek – 5. kolejka

AP Jagiellonia Białystok – Włókniarz Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: Gołub 39′ – Jałbrzykowska 43′

Kadra AP Jagiellonii: Agata Gołub, Dominika Gowgiel, Aleksandra Kozłowska, Kornelia Krasnicka, Nadia Krywoszej, Pola Kurek, Izabela Nazar, Julia Perkowska, Amelia Puchlik, Zofia Markow, Anna Pochomczyk, Zofia Stalenczyk, Zuzanna Gieros, Emilia Dawdo, Klara Wyrzykowska.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00