AktualnościCLJ U-17: Z Bełchatowem o przełamanie

CLJ U-17: Z Bełchatowem o przełamanie

Przed drużyną AP Jagiellonia Białystok z rocznika 2004 kolejny mecz w ramach trwającego sezonu 2020/2021 Centralnej Ligi Juniorów U-17, w którym przed własną publicznością zmierzy się z GKS-em Bełchatów. To spotkanie rozgrywane będzie w niedzielę (11.10) w ramach 9. kolejki zmagań. Początek o godzinie 13:00.

Juniorzy młodsi „Dumy Podlasia” obecnie zajmują 5. miejsce w swojej klasie rozgrywkowej, z dorobkiem 10 punktów na koncie, które udało im się zgromadzić dzięki trzem zwycięstwom i jednemu remisowi. Do tego bilansu należy dołożyć jeszcze cztery porażki, z których najświeższą jest ta poniesiona przed tygodniem z Legią Warszawa (1:3) w delegacji. Była to trzecia porażka „Żółto-Czerwonych” z rzędu. Mimo ostatnio słabszego okresu ogólny obraz gry białostoczan w trwającej kampanii nie wygląda źle. Podopieczni trenerów Tomasza Bernatowicza i Adriana Citki potrafili zwyciężyć w trudnym starciu z Escolą Varsovia Warszawa (domowe 3:2 w 5. kolejce), rozbić 7:0 na wyjeździe GKS Bełchatów oraz toczyć wyrównany bój z Legią Warszawa w 1. serii gier (porażka 4:5), czy inną drużyną ze stolicy, Polonią 1:2. Teraz przyszedł czas rewanżowe spotkanie z „Brunatnymi”.

Co do drużyny GKS-u, to znajduje się ona obecnie na ostatnim miejscu w tabeli. Uściślając, piłkarze z województwa łódzkiego w ośmiu dotychczas rozegranych kolejkach zanotowali pięć porażek oraz trzy remisy, co przełożyło się na jedynie trzy punkty. Jeżeli chodzi o bilans bramkowy, to jak dotąd młodzi zawodnicy bełchatowianie strzelili osiem goli, tracąc przy tym aż 32 bramki. W spotkaniu poprzedniej kolejki mierzyli się na swoim obiekcie ze Zniczem Pruszków, z którym zremisowali 1:1.

O komentarz przed niedzielnym meczem poprosiliśmy opiekuna młodych Jagiellończyków, Tomasza Bernatowicza. – W drużynie panują optymistyczne nastroje. Ciężko trenujemy, przygotowujemy się kompleksowo do tego spotkania. Gramy po to, żeby realizować cele szkoleniowe, ale także po to, żeby za tym szły wyniki. To jest przyjemne, zarówno dla trenera jak i dla chłopaków. Każdy mecz jest inny. Postaramy się  wygrać to starcie i wypełnić wcześniejsze założenia – powiedział trener Bernatowicz.

W ostatnich meczach ligowych zespół Jagiellonii z rocznika 2004 musiał radzić sobie bez kontuzjowanego Damiana Wojdakowskiego. Jak wygląda sytuacja zdrowotna młodego zawodnika przed nadchodzącym starciem? – Damian wrócił do treningów. Nie wiem, czy wystąpi w tym spotkaniu od pierwszej minuty, ale mam nadzieję, że wystąpi w takim czy innym wymiarze czasowym

Początek meczu, rozgrywanego w ramach 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17, z GKS-em Bełchatów w niedzielę, 11 października, o godzinie 13:00. Starcie zostanie rozegrane na boisku zlokalizowanym na terenie ośrodka treningowego Jagiellonii Białystok mieszczącego się przy ul. Elewatorskiej w Białymstoku. Informujemy, że w spotkaniach tam rozgrywanych kibice będą mogli zająć 25% dostępnych miejsc, obowiązuje zasada pierwszeństwa. Po osiągnięciu tego pułapu, bramy zostaną zamknięte. Informujemy, że przy wejściu oraz na trybunach obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego (1,5 m odległości) w związku z obostrzeniami dotyczącymi wirusa COVID-19. Jednocześnie podkreślamy, że do czasu zajęcia miejsca na trybunach kibice mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. Wstęp wolny.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00