AktualnościMłodziczki: Nadal niepokonane

Młodziczki: Nadal niepokonane

W niedzielę adeptki AP Jagiellonia podejmowały zawodniczki Fortów Piątnica w Lidze Młodziczek. Żółto-Czerwone w ramach 6. kolejki zmagań zwyciężyły pewnie, 4:0.

– Przeciwniczki szczególnie w pierwszej połowie zaprezentowały się z dobrej strony. Strzały z dystansu Agaty Gołub w tej części meczu nie były zaskoczeniem dla bramkarki z Piątnicy. Wiedziałyśmy, że ten mecz trzeba wygrać, więc po zmianie stron podkręciłyśmy tempo. Wynik bramkowy otworzyła Gołub i po tym trafieniu nabrałyśmy wiatru w żagle. Po golu na 2:0 Nadii Krywoszej ręce złożyły się do aplauzu – komentowała Ewelina Zaczeniuk, opiekunka Jagiellonek.

Kolejne minuty przebiegały pod dyktando naszej drużyny. Kolejne trafienie na swoje konto zapisała Gołub, a potem także Amelia Puchlik, która pięknie wykończyła podanie od Poli Kurek będącej w wysokiej dyspozycji. Trenerka Ewelina Zaczeniuk pochwaliła swoją wychowankę grająca z numerem 10 nie tylko za rozgrywanie piłek w ofensywnie lecz również za powroty do defensywy.
– Druga połowa była zdecydowanie przyjemna dla oka kibiców z Białegostoku, którzy towarzyszyli drużynie. Po udzielonych wskazówkach Nadia Krywoszej wykorzystywała swoje walory w dryblingu, a Agata oddawała strzały ze zdecydowanie lepszym wyczuciem. Brawo! – zakończyła trener AP Jagiellonii.

W tabeli AP Jagiellonia z dorobkiem 13 punktów zajmuje drugie miejsce w Lidze Młodziczek. Tyle samo oczek zgromadził liderujący Włókniarz, który prowadzi dzięki minimalnie lepszemu stosunkowi zdobytych i straconych bramek.

6. kolejka Ligi Młodziczek

AP Jagiellonia Białystok – Forty Piątnica 4:0 (0:0).

Bramki: Agata Gołub 42′ 54′, Nadia Krywoszej 50′, Amelia Puchlik 57′

Kadra AP Jagiellonii:
 Emilia Dawdo, Agata Gołub, Aleksandra Kozłowska, Kornelia Krasnicka, Nadia Krywoszej, Pola Kurek, Izabela Nazar, Julia Perkowska, Anna Pochomczyk, Zuzanna Gieros, Dominika Gowgiel, Zofia Markow, Amelia Puchlik, Zofia Stalenczyk, Klara Wyrzykowska

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00