AktualnościZajęcia judo dla młodszych roczników

Zajęcia judo dla młodszych roczników

Szkolący się w Akademii Piłkarskiej Jagiellonii zawodnicy z roczników 2010, 2011, 2012 i 2013 rozpoczęli zajęcia w Jagiellonia Judo Club.

Od tego tygodnia nasi młodzi sportowcy zaczęli uczęszczać do Jagiellonia Judo Club, gdzie uczą się podstaw wspomnianej dyscypliny. Ćwiczenia w tym zakresie są bardzo ważnym uzupełnieniem zajęć typowo piłkarskich, które zapewniają młody jagiellońskim talentom stabilny rozwój w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Dzięki treningowi judo nasi futbolowi adepci mogą pracować i w konsekwencji poprawić takie aspekty jak  szybkość, siła, zwinność czy gibkość, skoczność. Judo zbawiennie wpływa również na koordynację, stabilność oraz profilaktykę kontuzji i urazów.

– Wszechstronne przygotowanie motoryczne, to fundament do wyszkolenia sportowców na najwyższym poziomie. My o tym wiemy, i doskonalenie o to dbamy – powiedział dyrektor ds. szkoleniowych naszej Akademii, Rafał Matusiak.

Jeżeli chodzi o pozostałe rocznik szkolące się w naszej akademii, to nad ich rozwojem w tym aspekcie pracuje czterech trenerów przygotowania motorycznego. Grzegorz Arłukowicz, który zajmuje się tym zagadnieniem w II zespole, Michał Szóstko, piastujący tę funkcję w drużyna juniorów starszych (2003) oraz juniorów młodszych (2004), Michał Wróblewski, odpowiadający za roczniki 2005, 2006 i 2007, oraz nowy szkoleniowiec, Bartosz Ciborowski. Trener Ciborowski będzie zajmował się przygotowaniem motorycznym zawodników z roczników 2008 i 2009.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00