AktualnościRocznik 2011: Runda zakończona awansem

Rocznik 2011: Runda zakończona awansem

Na pierwszym miejscu w swojej klasie rozgrywkowej jesienną odsłonę zmagań zakończyli młodzi Jagiellończycy z rocznika 2011. Podopieczni trenerów Marcina Dzierżki i Przemysława Makarewicza okazali się najlepsi w stawce, wygrywając całe zmagania.

Trzeba zaznaczyć, że chłopcy rywalizowali w klasie E1, czyli rok starszej. Podczas rundy zawodnicy Jagi strzelili ponad 100 goli, dokładnie 103, przy jednoczesnej stracie zaledwie 14 bramek. Zmagania zakończyli na 1. miejscu. Przez rundę przebrnęli bez porażki, za to notując jeden remis. Ich ogólny bilans to 19 zwycięstw i wspomniany podział punktów. Oczywistym jest jednak, że w wypadku tak małych dzieci wyniki są kwestią drugorzędną. Liczy się przede wszystkim rozwój, nie tylko piłkarski, nawiązywanie przyjaźni, współpraca i przede wszystkim dobra zabawa, której z pewnością nie brakowało.

Co o minionej rundzie sądzą osoby najlepiej orientujące się w realiach rocznika 2011? O krótkie podsumowanie poprosiliśmy Marcina Dzierżkę, szkoleniowca naszych piłkarzy. – Gratulujemy chłopcom awansu do kolejnej rundy. Jestem z nich dumny. Mam nadzieję, że w następnej fazie zaprezentują się z równie dobrej strony. Nadchodzące mecze z pewnością będą trudniejsze, z całym szacunkiem do dotychczasowych rywali. Będziemy rywalizowali z silniejszymi ekipami, na tle których będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności – powiedział opiekun Orlików.

Co dalej czeka naszych młodych zawodników? Z każdej grupy w kategorii E1 Orlik do dalszych zmagań awansują trzy pierwsze zespoły. Tworzą się kolejne grupy, w których toczy się dalsza rywalizacja. Później jest podobnie, aż do etapu finałów, które zostaną rozegrane na wiosnę.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00