AktualnościRafał Konobrocki dołączył do naszej Akademii

Rafał Konobrocki dołączył do naszej Akademii

Miło nam ogłosić, że nowym zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Jagiellonii Białystok został Rafał Konobrocki. Dołączy do drużyny z rocznika 2004, gdzie trafi pod skrzydła trenera Tomasza Bernatowicza.

Rafał Konobrocki to zawodnik z rocznika 2004, który występuje na pozycji bramkarza. Jak dotąd szkolił się w piłkarskim rzemiośle w zespołach Iskry Perlejewo oraz Unii Ciechanowiec. To właśnie z drugiego z wymienionych klubów utalentowany golkiper przenosi się do Jagiellonii, gdzie dołącza do występującego w Centralnej Lidze Juniorów U-17 rocznika 2004. Będzie mógł również grać w barwach drugiej drużyny z tej kategorii wiekowej, która rywalizuje w Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Rafał długo przebywał pod obserwacją naszej Akademii. Po wnikliwej analizie zdecydowano się na sfinalizowanie jego przenosin do Białegostoku i parafowanie z nim umowy. Piłkarz jest już w Białymstoku, rozpoczął treningi ze swoim nowym zespołem, dopiął też wszelkie formalności związane z przenosinami do nowej szkoły.

Co sam zawodnik miał do powiedzenia po transferze? – Cieszę się z tych przenosin. Wiadomo, na początku jest trochę ciężko, ale z biegiem czasu na pewno będzie lepiej. O zainteresowaniu moją osobą ze strony Jagiellonii długo nie wiedziałem. Dowiedziałem się dopiero tydzień temu, w środę, od trenera. Byłem zaskoczony, ale bardzo się ucieszyłem. Chciałem tu trafić, podpisać umowę, tak też się stało. Bardzo mi się tu podoba, na pewno wszystko jest inne niż w Ciechanowcu. Jestem dobrej myśli – zakończył nasz nowy zawodnik.

O bramkarzu wypowiedział się też Przemysław Piotrowski, prezes Unii Ciechanowiec, a więc klubu, z którego Rafał dołączył do naszej Akademii.

– Z naszej perspektywy to duże wyróżnienie i radość. Gdy Rafał zaczynał u nas grać, już można było dostrzec, że on jest w stanie osiągnąć coś więcej, niż nasi pozostali zawodnicy. Miał dobre nastawienie do treningów, nie przejmował się niepowodzeniami. Pod tym względem na pewno się wyróżniał. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko nastąpi jego przeskok, niemniej dla nas i jego samego, to bardzo fajne wydarzenie. Cieszymy się z sukcesu Rafała, bo takim niewątpliwie jest transfer do Akademii Piłkarskiej Jagiellonii – powiedział Przemysław Piotrowski.

Rafał dokończy rundę jesienną między słupkami Unii Ciechanowiec, a od nowego roku już w 100% będzie skupiony na walce o skład drużyny AP Jagiellonii 2004 występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-17.

Rafał, witamy w Akademii!

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00