AktualnościOlszewski: Potrafimy grać z silnymi drużynami

Olszewski: Potrafimy grać z silnymi drużynami

Na pewno pokonanie takiej drużyny jak Lech jest sztuką, ale nie możemy popadać w przesadny hurraoptymizm, bo to dopiero początek sezonu. Musimy walczyć dalej i wierzyć, że będziemy iść w dobrą stronę – podreślił Paweł Olszewski po wygranym meczu z Lechem Poznań (2:1).

Jaga w bieżącym sezonie dobrze radzi sobie z medalistami poprzedniej kampanii. Żółto-Czerwoni pokonali w delegacjach Legię Warszawa 2:1 i Piasta Gliwice 2:1, a teraz przyszła kolej na Lecha. – Cieszy, że pokonujemy silne zespoły, potrafimy z nimi rywalizować jak równy z równym i nie jesteśmy od nich słabsi. Cieszą trzy punkty wywalczone na swoim boisku, bo wcześniej tego brakowało w tym sezonie. Na pewno pokonanie takiej drużyny jak Lech jest sztuką, ale nie możemy popadać w przesadny hurraoptymizm, bo to dopiero początek sezonu. Musimy walczyć dalej i wierzyć, że będziemy iść w dobrą stronę – mówił „Olszi”.

Lech w tym sezonie imponuje w ofensywie, ale w sobotę deefensywa Jagi stanęła na wysokości zadania. – Wydaje mi sie, że w defensywie dziś solidnie wyglądaliśmy, graliśmy w kompakcie uniemożliwiając Lechowi przedostanie się pod naszą bramkę. Nie było też idealnie, są elementy do poprawy, ale dziś możemy się cieszyć. Od jutra jednak przychodzimy na trening i przygotowujemy się do kolejnego meczu – dodał Olszewski.

Dla Żółto-Czerwpnych to dopiero trzecia wygrana w roli gospodarza w tym roku. – Szkoda ostatniej porażki z Zagłębiem, ale przez trzy tygodnie popracowaliśmy solidnie, złapaliśmy trochę świeżości i poprawiliśmy mankamenty w grze – zakończył Paweł.

Kontakt

Jagiellonia Białystok S.S.A.

b Poniedziałek - piątek 08:00 - 16:00